آزمون پت – Pet test

۳۱/ تیر ۱۳۹۴
کانال تلگرام
به این مطلب امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره 1 5٫00 out of 5
Loading...

آزمون پت و یا همان PET / preliminary English test هر سال 6 بار در تاریخ هایی که از پیش تعیین شده است در 2400 مرکز رسمی امتحانی دانشگاه کمبریج انگلستان و در بیش از 130 کشور دنیا برگزار می شود. این آزمون در ماه های مارچ، می، جون (2 بار) ، نوامبر و دسامبر برگزار می شود و داوطلبان شرکت در این آزمون باید حداقل 10 هفته پیش از برگزاری آزمون ثبت نام کنند. کارنامه اولیه این آزمون نیز حدود 5 و یا 6 هفته پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد. گواهینامه آزمون پس از 10 هفته بعد از برگزاری آزمون آماده است.
این آزمون که در دو شکل بزرگسالان و مدارس برگزار می شود، مانند بسیاری از آزمون های بین المللی زبان 4 مهارت عمومی داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می دهد. این مهارت ها شامل مهارت های خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن است. مدت زمان برگزاری آزمون اول که خواندن و نوشتن می باشد 1 ساعت و 30 دقیقه بوده، آزمون شنیدن 30 دقیقه و صحبت کردن که به صورت رو در رو میان آزمون گیرنده و داوطلب برگزار می شود حدود 11 دقیقه است.

آزمون PET

امتحان اول: Reading & Writing (مدت زمان 1 ساعت 30 دقیقه)

Reading – میزان توانایی درک اطلاعات از علایم و مقالات عمومی داوطلبین در این آزمون سنجیده می شود. داوطلبین توانایی خود را در استخراج اطلاعات از متون کوتاه به همراه درک نظر نویسنده و تأثیر آنها روی خوانندگان جامعه هدف مورد ارزیابی قرار می دهند.
Writing – داوطلبین باید قادر باشند تا موقعیت ها، نظرات و رویداد ها را شرح داده و بنویسند.

حتما بخوانید:  دارالترجمه های رسمی تهران و شهرستان ها

امتحان دوم: Listening (مدت زمان 30 دقیقه)
داوطبین توانایی شان را در استخراج اطلاعات از مکالمات ضبط شده با سطح دشواری متفاوت نشان می دهند.

امتحان سوم: Speaking (مدت زمان حدود 11 دقیقه)

این آزمون به صورت دو نفره اجرا می شود. دو ممتحن بیان شفاهی داوطلبین، که باید قادر به درک و پاسخ صحیح باشند، را مورد ارزیابی قرار می دهند.

مقالات تخصصی و مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید؛