دانشگاه کپنهاگ

۲۹/ مرداد ۱۳۹۴
کانال تلگرام
به این مطلب امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین امتیاز را شما بدهید)
Loading...

دانشگاه کپنهاگ که در شهر کپنهاگ کشور دانمارک و در سال 1479 میلادی تاسیس شده است قدیمی ترین دانشگاه و مرکز تحقیقاتی این کشور است. امروز این دانشگاه حدود 39.000 دانشجو دو بیش از 7000 کارمند دارد. این دانشگاه در لیست دانشگاه های ممتاز و مورد تایید وزارت علوم ایران است. بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه کپنهاگ

رتبه در سال 2015

نظام رتبه بندی

39

shanghay

45

QS

160

Times

این دانشگاه در سال 2015 رتبه 115 را از نظر مقالات منتشر شده در مجلات بین المللی به خود اختصاص داده است.

دانشگاه های دانمارک

دانشکده های دانشگاه کپنهاگ

این دانشگاه 6 دانشکده و 200 رشته تحصیلی با گرایش های مختلف دارد.

دانشکده علوم پزشکی و بهداشت

دانشکده علوم انسانی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده الهیات

دوره کارشناسی

دوره کارشناسی در دانشگاه کپنهاگ دانمارک یک دوره سه ساله است. تدریس در این دوره بر پایه تحقیق است. در سال آخر تحصیل دانشجویان بایستی یک پروژه نهایی را ارائه کنند.

دوره کارشناسی ارشد

این دوره در دانمارک یک دوره دو ساله مبتنی بر تحقیق و پژوهش است. طیف گسترده ای از رشته های دانشگاه کپنهاگ در این دوره ارائه می شود. این دوره همراه با پایان نامه و پروژه های عملی است.

دوره دکترا

به افرادی که در دوره داکترا پذیرش گرفته اند بورس کامل تعلق می گیرد. این دانشجویان علاوه بر امتیاز عدم پرداخت شهریه، حقوق نیز دریافت می کنند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه کپنهاگ

دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس برای تحصیل به دانمارک سفر می کنند نیازی به پرداخت شهریه ندارند. دانشجویانی که دارای اقامت دائم، اقامت موقت قابل ارتقاء به اقامت دائم بوده و یا اولیاء آنها با وجود اینکه از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا بوده اما در دانمارک مشغول کار باشند، نیز شهریه پرداخت نمی کنند. کشورهایی که جزء اتحادیه اروپا نیستند بایستی بین120.000 – 45.000 کرون دانمارک یعنی همان 10.000 – 8.000 دلار آمریکا برای هر ترم تحصیلی بپردازند.

حتما بخوانید:  دانشگاه کانبرا استرالیا

هزینه های زندگی در دانشگاه کپنهاگ

هزینه های مسکن، آب و برق: 7000 – 4500 کرون در ماه

اقلام غذایی و هزینه های روزانه: 2500 – 1500 کرون در ماه

کتاب و سایر اقلام آموزشی: 2000 – 1500 کرون در ماه

حمل و نقل عمومی محلی: 1000 – 600 کرون اگر شما هر روز یک سفر درون شهری داشته باشید.

فعالیت های اوقات فراغت: 2000 کرون در ماه

برای صرفه جویی در هزینه هایتان می توانید یک دوچرخه بخرید که قیمت آن 1500 – 800 کرون است.

توجه: در حال حاضر هر یورو معادل 7.5 کرون دانمارک است.

دانشجویان بین المللی می توانند از کارت های اعتباری بین المللی در دانمارک استفاده کنند. اما استفاده از این کارت ها برای خرید روزانه توصیه نمی شود. بنابراین بهتر است حسابی را در دانمارک افتتاح کنند.

تحصیل در دانشگاه کپنهاگ

خوابگاه دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ امکان ارائه خوابگاه به دانشجویان را تنها در دو ترم اول تحصیل در این دانشگاه امکانپذیر می سازد. پس از اتمام این دوره به دانشجویان خود کمک می کند تا خانه هایی را در سطح شهر پیدا کنند. بنابراین حداقل دو ماه پیش از ورود به کپنهاگ باید درخواست اقامت و رزرو خوابگاه به دانشگاه ارائه شود. این دانشگاه دو نوع اقامت را برای دانشجویان خود مهیا می کند. اقامت در خوابگاه و اقامت در آپارتمان های دانشگاه. علاوه بر این خانه هایی را نیز برای کارکنان دانشگاه و دانشجویان مهیا می کند. هزینه رزرو آنلاین خوبگاه 525 کرون دانمارک است.

دانشجویان بین المللی

تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه کپنهاگ حدود 3.000 دانشجوست که از کشورهای زیادی به این دانشگاه آمده اند. بسیاری از رشته ها در دانمارک به زبان انگلیسی تدریس می شوند. داشتن نمره آیلتس حداقل 6 برای تحصیل در این دانشگاه الزامی است. دانشگاه کپنهاگ برای راهنمایی دانشجویان بین المللی خود فایل راهنمایی را در قالب Pdf آماده کرده است که ما آن را برای دانلود قرار داده ایم. برای این منظور می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

حتما بخوانید:  تحصیل در رشته پزشکی آمریکا

راهنمای دانشجویان بین المللی

Web

Tel

 

http://www.ku.dk/english/

+45 35 32 26 26

روابط عمومی

http://housingfoundation.ku.dk/

+45 3533 2078

اداره خوابگاه ها

http://studies.ku.dk/

+45 35 32 29 29

اداره دانشجویان بین المللی

 

مقالات تخصصی و مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید؛