دانشگاه گلاسگو

۲۷/ مرداد ۱۳۹۴
کانال تلگرام
به این مطلب امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

دانشگاه گلاسگو یک دانشگاه دولتی است که در سال 1451 میلادی در شهر گلاسگو در کشور اسکاتلند تاسیس شده است. این دانشگاه چهارمین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان دنیاست. تعداد دانشجویان این دانشگاه بیش از 23.000 نفر است که حدود 18.000 نفر از آن ها در مقطع کارشناسی، 5.000 نفر کارشناسی ارشد و دکترا و حدود 6.000 نفر کارمند دارد. دانشجویان بین المللی این دانشگاه یک چهارم جمعیت دانشجویان این دانشگاه را شامل می شوند که از بیش از 130 کشور مختلف دنیا به این دانشگاه آمده اند. این دانشگاه همواره در رتبه بندی های مختلف جزء 100 دانشگاه برتر دنیا محسوب می شود. این دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران است.

رتبه جهانی و ملی دانشگاه گلاسگو

رتبه های guardian و complete رتبه های ملی را نشان می دهند.

رتبه در سال 2015 نظام رتبه بندی
25 Guardian
30 Complete
55 QS
94 Times
101-150 shanghay

دانشکده های دانشگاه گلاسگو:

دانشکده هنر دانشکده پزشکی، دامپزشکی و علوم زندگی دانشکده علوم و مهندسی دانشکده علوم اجتماعی

تحصیل در دانشگاه گلاسگو

هزینه های تحصیل در دانشگاه گلاسگو

هزینه های تحصیل بر اساس دوره و مقطع تحصیلی این دانشگاه به تفکیک بیان شده است.

PDF: هزینه تحصیل برای دوره کارشناسی دانشگاه گلاسگو

هزینه تحصیل در دوره های پژوهشی تحصیلات تکمیلی دانشگاه گلاسگو

کارشناسی ارشد رشته های دانشکده هنر سالیانه 14.500 پوند

کارشناسی ارشد رشته های دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی, دامپزشکی و علوم زندگی سالیانه 18.200 پوند

دوره های بالینی در رشه های پزشکی، دامپزشکی و علوم زندگی سالینه 33.000 پوند

حتما بخوانید:  دانشگاه لیورپول

هزینه های زندگی

به طور معمول هر دانشجو 11.500 پوند در سال بایستی صرف هزینه های زندگی خود کند. دانشجویان متاهل نیز حداقل 15.000 پوند در سال صرف هزینه هایشان خواهد شد. به ازای هر فرزند نیز 3.000 پوند در سال به مخارج زندگی افزوده خواهد شد.

هزینه زندگی ماهیانه

نوع هزینه حدود هزینه
اقامت 450 پوند
غذا 180 پوند
لباس 60 پوند
حمل و نقل 40 پوند
شستشوی لباس ها، لوازم التحریر، تمبر و مواد بهداشتی 30 پوند
تلفن و اینترنت 40 پوند
سرگرمی 100 پوند
جمع کل 900 پوند

خوابگاه های دانشگاه گلاسگو

دانشگاه گلاسکو خوابگاه های مجزایی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. این خوابگاه می تواند با غذا ارائه شود و یا بدون غذا. همچنین خوابگاه هایی برای دانشجویان متاهل و افرادی که برای دوره های کوتاه مدت دانشگاه ثبت نام کرده اند دارد. این خوابگاه ها در شهرهای مختلف با امکانات مختلفی هستند. این مکانات شامل: دسترسی به اینترنت در تمام طول هفته، دسترسی به امکانات ورزشی و رفاهی، تلفن در تمام اتاق ها و بیمه می باشد. هزینه خوابگاه ها با توجه نوع خوابگاه و نوع اتاق تعیین می شود. اما به طور میانگین برای دانشجویان دوره کارشناسی بین 174 – 97 و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین 211 – 110 استرلینگ انگلستان است.

بورس یا کمک هزینه تحصیلی دانشگاه گلاسگو

دانشگاه گلاسگو کمک هزینه های تحصیلی را به دانشجویان خود اختصاص داده است. این بورس تحصیلی مخصوصا به دانشجویان دوره دکترا که موضوع پژوهشی خود را به این دانشگاه آورده و در واقع این دانشگاه را برای ادامه تحقیقات خود انتخاب کرده اند اختصاص می دهد. دانشجویانی که متقاضی اخذ پذیرش و دریافت کمک هزینه تحصیلی در دوره پژوهشی هستند می بایست رزومه و هدفنامه ای کوتاه در رابطه با علائق تحقیقاتی خود (SOP) خود را به دانشگاه ارسال نمایند.

حتما بخوانید:  دانشگاه لیدز

دانشجویان بین المللی

حدود یک چهارم یعنی 25% دانشجویان بین المللی دانشگاه گلاسکو بیش از 130 کشور دنیا به این دانشگاه آمده اند. تیم حمایت از دانشجویان بین المللی دانشگاه گلاسکو برنامه های مشاوره برای حمایت از دانشجویان در جهت حل مسائل آن ها دارد. مشاوره هایی در ارتباط با مسائل آکادمیک، غیر آکادمیک، رفاهی مانند مهاجرت، اشتغال، امور مالی و هر نگرانی دیگری که ممکن است این دانشجویان داشته باشند.

اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه گلاسکو برای دانشجویانی که مدرک دانشگاهی دارند اما مهارت های زبان انگلیسی آن ها کافی نیست و قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند دوره های آمادگی زبان برای ورود به دانشگاه را برگزار می کند.

 

web Tel
http://www.gla.ac.uk/services/residentialservices/ 0141 330 4743 اداره خوابگاه ها
http://www.gla.ac.uk/international/ اداره دانشجویان بین المللی

 

مقالات تخصصی و مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید؛