دانشگاه پرینستون

۱/ آبان ۱۳۹۴
کانال تلگرام
به این مطلب امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون یک دانشگاه خصوصی در شهر پرینستون در ایالت نیوجرسی است آمریکاست که در سال 1746 میلادی تاسیس شده است. دانشگاه پرینستون چهارمین دانشگاه قدیمی در ایالات متحده و یکی از پرافتخارترین دانشگاه ها در تمام دنیاست. دانشگاه پرینستون در حال حاضر بیش از 5200 دانشجوی مارشناسی و 2600 دانشجوی تحصیلات تکمیلی و بیش از 1100 عضو هیئت علمی دارد.

رتبه دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون همواره در صدر برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته و افتخارات بسیاری دارد.

رتبه در سال 2015

نظام رتبه بندی

9

QS

6

Shanghay

7

Times

5

CWTS

دانشگاه پرینستون

دانشکده های دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون هم اکنون دارای 4 دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی و 35 دپارتمان دارد که برخی در جدول زیر قید شده اند.

مردم شناسی

معماری

ریاضیات کاربردی و محاسباتی

مهندس شیمی و بیولوژیکی

مهندسی عمران و محیط زیست

اقتصاد

زبان انگلیسی

مالی

مهندسی برق

موسیقی

سیاست

روانشناسی

رشته های دانشگاه پرینستون

رشته های بسیاری در دانشگاه پرینستون تدریس می شود و تقریبا تمام رشته ها و گرایش های مرتبط با دانشکده هایی که نام برده شذ ذر آن تدریس می شود. برخی از این رشته ها در جدول زیر آمده است.

علوم کامپیوتر

فیزیک

فلسفه

الهیات

تاریخ

علوم اجتماعی

روانشناسی

ریاضیات

شیمی

زیست شناسی مولکولی

علوم سیاسی

علوم اعصاب

دانشگاه پرینستون

هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون

مقدار شارژ برای شهریه حدود نیمی از هزینه های آموزشی وقعی دانشجویان را تشکیل می دهد. این هزینه ها برای سال تحصیلی 16-2015 به این صورت است که: شهریه: 43.450 دلار، هزینه خوابگاه: 7.920 دلار، هزینه انجمن ها: 6.240 دلار. این هزینه ها، هزینه های جاری دانشگاه هستند. اما این هزینه ها ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کنند. دانشجویانی که تحت بیمه درمانی خانواده خود نیستند می توانند از بیمه دانشگاه با هزینه 1900 دلار استفاده کنند.

حتما بخوانید:  دانشگاه بارسلونا اسپانیا

کمک هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون

ارائه کمک های مالی به دانشجویان بر اساس تفکر برابری فرصت ها برای تمام دانشجویان است. نیاز هر دانشجو بر اساس شرایط خانواده و مشخص شده و توسط کمک های مالی دانشگاه و ارائه شغل های دانشجویی پوشش داده می شود. وام در بسته اولیه کمک های مالی به دانشجویان نیست اما در شرایطی خاص این وام به دانشجویان تعلق می گیرد. دانشگاه پرینستون بورس های تحصیلی دانشگاهی یا ورزشی ارائه نمی کند.

اما در مورد دانشجویان بین المللی و خارجی، این دانشگاه تسهیلات بسیاری را فراهم کرده و علاوه بر هزینه های تحصیل و خوابگاه، هزینه بلیط هواپیما, حمل و نقل های درون شهری, کتاب ها و دیگر هزینه های منطقی دانشجویان را فراهم می کند.

خوابگاه دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون خوابگاه هایی را به طور مجزا برای دانشجویان دوره کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکترا) ارائه می کند. هز یک از این نوع خوابگاه ها امکانات مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند و اداره خوابگاه های آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. دانشگاه پرینستون همچنین خوابگاه هایی را برای دانشجویانی که دچار معلولیت هایی هستند با امکانات معقولی آماده کرده است.

دانشگاه پرینستون 70 خوابکاه در داخل دانشگاه دارد که هزینه آن برای هر نفر / هر شب در آن 42.24 دلار است.

http://admission.princeton.edu/

(609) 258‑3060

اداره پذیرش

http://admission.princeton.edu/financialaid

(609) 258-3330

مالی

http://www.princeton.edu/hr/employment/accommodation/

(609) 258-3300

اداره خوابگاه

 

مقالات تخصصی و مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید؛