دانشگاه لوند سوئد

۸/ آذر ۱۳۹۴
کانال تلگرام
به این مطلب امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره 2 5٫00 out of 5
Loading...

دانشگاه لوند سوئد در شهر لوند استان اسکانیا در سال 1666 در کشور سوئد تاسیس و پایه گذاری شده است. این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی سوئد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا به شمار می رود. تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه 3.005 نفر، تعداد دانشجویان کارشناسی 21.022 نفر، کارشناسی ارشد6.711 نفر و دانشجویان دکترا 2.855 نفر می باشند. دانشگاه لوند سوئد در رتبه بندی دانشگاه های وزارت علوم جزء دانشگاه های ممتاز قرار گرفته است که از درجه علمی و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

رنکینگ دانشگاه لوند سوئد

رتبه در سال 2015

نظام رتبه بندی

70

QS

119

Times

150-101

Shanghay

253

Leiden

رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه ها

دانشکده های دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند 8 دانشکده دارد که تقریبا در تمامی زمینه های تحصیلی فعالیت دارد و دانشجویانی را از سراسر دنیا جذب کرده است. فهرست این دانشکده ها در جدول زیر آمده است.

دانشکده علوم انسانی

دانشکده فلسفه

دانشکده داروسازی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم طبیعی

دانشکده علوم اجتماعی

مدرسه مدیریت و اقتصاد

دانشکده مهندسی

دانشگاه لوند سوئد

رشته های دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند سوئد طیف بسیار گسترده ای از رشته های مورد علاقه دانشجویان را تدریس می کند. این موضوع شامل دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا می شود. نمونه ای از رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود مطابق جدول زیر است.

مالی و حسابداری

زیست شناسی

اقتصاد

زبانشناسی

مدیریت

فیزیک

شیمی

بیو تکنولوژی

طراحی صنعتی

حقوق بین الملل

باستان شناسی

ریاضیات

 

هزینه تحصیل در دانشگاه لوند

هزینه تحصیل در دانشگاه های سوئد تا پیش از سال 2011 برای دانشجویان خارجی و غیر بومی دانشگاه های این کشور رایگان بود اما پس از تغییر قوانین اتحادیه اروپا دانشجویان بین المللی نیز ملزم به پرداخت شهریه به دانشگاه های این کشور شدند. برای آگاهی از شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه لوند سوئد می توان با مراجعه به صفحه اطلاعات رشته مورد علاقه خود در این دانشگاه از شهریه رشته خود مطلع شوید. برخی از این هزینه ها مطابق جدول زیر است. لازم به ذکر است دانشجویان می توانند این مقدار را در دو قسط پرداخت کنند و در هر نوبت نیمی از شهریه را پرداخت نمایند.

حتما بخوانید:  دانشگاه برایتون - University of Brighton

رشته

هزینه (سالیانه)

حسابداری

120.000 کرون

مدیریت

13.000 کرون

طراحی صنعتی

210.000 کرون

مالی

120.000 کرون

اقتصاد

120.000 کرون

شیمی

145.000 کرون

 

خوابگاه دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند خوابگاه هایی را در مجاورت دانشکده ها و کلاس های درس دانشجویان فراهم کرده است. این موضوع به خصوص برای دانشجویان خارجی که پذیرش این دانشگاه را دارند مورد اهمیت است. دانشگاه لوند به برخی دانشجویان تضمین خوابگاه می دهد که یکی از آن دسته ها مربوط به دانشجویان خارجی است که پذیرش تمام وقت این دانشگاه را گرفته و شهریه خود را پرداخت کرده باشند. بنابراین در رزرو خوابگاه بایستی هم به سرعت عمل کرد و هم به این موارد توجه داشت. هزینه خوابگاه نیز کاملا بستگی به نوع خوابگاه و اتاقی است که رزرو کرده اید. در صورتی که شما اتاقی را از واحد دانشجویان بین المللی و به عنوان یک دانشجوی خارجی رزرو نموده اید، هزینه خوابگاه بین 14.000 تا 23.000 کرون برای یک ترم است. این هزینه شامل هزینه آب، برق، وسایل گرمایشی، استفاده از آشپزخانه و امکانات خشکشویی می شود. علاوه بر این بایستی هزینه ای به عنوان پیش پرداخت برای رزرو خوابگاه – پس از اخذ قرارداد خوابگاه از دانشگاه – پرداخت کنید.

دانشگاه لوند سوئد

هزینه های زندگی در سوئد

هزینه زندگی فرد در درجه اول کاملا بستگی به سبک زندگی فرد دارد. بسیاری از اماکن وجود دارد که تخفیفات خوبی برای دانشجویان در نظر گرفته اند. واحد پول سوئد کرون است که حدود 11 یورو و یا 14.5 دلار است. حدود هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی بر اساس زیر است:

حتما بخوانید:  دانشگاه ماساچوست

هزینه غذا: 2.300 کرون، اقامت: 3200 تا 4800 کرون، پوشاک،تلفن،تفریحات و غیره: 1500 کرون

 

بورس تحصیلی دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند در سال 2014 حدود 2.1 میلیون دلار به دانشجویان خود کمک هزینه تحصیلی ارائه داده است. این دانشگاه با چند کشور(برزیل، کلمبیا، شیلی، اندونزی، مکزیک) برای ارائه کمک هزینه قرارداد همکاری دارد. انتخاب دانشجویان برای اهدای بورس تحصیلی به صورت انتخابی و بر مبنای شایستگی آکادمیک دانشجویان صورت می پذیرد. درخواست کمک هزینه منوط به درخواست و اخذ پذیرش از دانشگاه لوند می باشد. به عبارتی پس از اخذ پذیرش از دانشگاه می توان برای دریافت بورس تحصیلی اقدام کرد.

اطلاعات تماس با دانشگاه لوند

وب سایت رسمی دانشگاه لوند سوئد: www.lu.se

آدرس ایمیل: lu@lu.se

شماره تماس مستقیم دانشگاه: 0462220000

 

مقالات تخصصی و مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید؛