برترین دانشگاه های کانادا

۲۹/ اردیبهشت ۱۳۹۵
کانال تلگرام
به این مطلب امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره 3 3٫33 out of 5
Loading...

از میان کشورهایی که علاقه مندان بسیاری برای ادامه تحصیل در آن وجود دارد کشور کانادا است. علاقه مندان و متقاضیان بسیاری برای تحصیل در کانادا وجود دارد. کانادا جزء کشورهایی که دانشگاه های بسیاری دارد که در سطح جهانی جزء برترین ها بوده و همچنین 73 دانشگاه از آن در ردیف دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته اند. دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به دو زبان فرانسه و انگلیسی را به دانشجویان خود ارائه می کنند. برترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در آن ها در زیر معرفی شده اند.

برترین دانشگاه های کانادا

Simon Fraser University

Dalhousie University

Université de Montreal

Laval University

Universitié de Montreal Ecole Polytechnic

Montréal School of Higher Commercial Studies (HEC Montréal)

University of Alberta

McGill University

University of British Columbia

McMaster University

University of Calgary

Queen’s University

University of Ottawa

University of Guelph

صرفا در رشته های کشاورزی و دامپروری

University of Victoria

University of Toronto

University of Waterloo

معرفی برخی از برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا (McGill University)

برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا در شهر مونترال استان کبک، یک دانشگاه دولتی و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1821 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه حدود 30.000 دانشجو، بیش از 2000 کارمند و 73 موسسه پژوهشی است. حدود 4500 دانشجوی بین المللی دارد که از بیش از 150 کشور خارجی به این دانشگاه آمده اند و بیش از 15% دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا را به خود اختصاص داده اند. 38% دانشجویان کارشناسی ارشد و 49% دانشجویان دکترای این دانشگاه خارجی هستند. رتبه دانشگاه مک گیل کانادا در رتبه بندی جهانی QS در سال 2015 به 21 رسیده است. شهریه دانشگاه مک گیل کانادا برای دوره کارشناسی ارشد 7.853 دلار می باشد.

حتما بخوانید:  دانشگاه مونترال

برای آگاهی از هزینه ها و انواع بورس های تحصیلی دانشگاه مک گیل کانادا از لینک زیر استفاده کنید.

هزینه تحصیل و بورس دانشگاه مک گیل

دانشگاه مونترال کانادا (Université de Montreal)

برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مونترال یکی از دانشگاه های دولتی شهر مونترال کانادا می باشد که در سال 1878 میلادی تاسیس شده است. حدود 57.000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. زبان اصلی این دانشگاه به زبان فرانسوی است اما خصوصا در دوره های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. شهر مونترال به عنوان بهترین شهر دانشجویی کانادا شناخته شده است. دانشگاه مونترال در رتبه بندی وزارت علوم ایران در ردیف دانشگاه های ممتاز ایران جای گرفته است. رتبه دانشگاه مونترال کانادا در نظام رتبه بندی QS در سال 2015 به 83 رسیده است. هزینه تحصیل در دانشگاه مونترال برای دانشجویان خارجی در دوره کارشناسی ارشد که به صورت کلاسی و آموزش محور برگزار می شود 7.853 دلار و برای دوره های با پایان نامه 407 دلار می باشد. برای دوره دکترا 7.049 دلار و همراه با پایان نامه 407 دلار است.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا یکی از قدرتمندترین مراکز پژوهشی و تحقیقاتی است که در سال 1827 میلادی در انتاریو شهر تورنتو کانادا تاسیس شده است. دانشگاه تورنتو چهارمین کتابخانه بزرگ آمریکای شمالی را داشته که بیش از 10 میلیون جلد کتاب در آن وجود دارد. تحقیق راجع به انسولین و سلول های نیادی برای اولین بار در این دانشگاه انجام شد. این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها بیشترین بودجه تحقیقاتی را دریافت می کند. دانشگاه تورنتو در ردیف برترین دانشگاه های دنیا و در رتبه بندی وزارت علوم جزء دانشگاه های ممتاز دسته بندی شده است. رتبه دانشگاه تورنتو کانادا در نظام رتبه بندی QS در سال 2015 به 20 رسیده است.

حتما بخوانید:  دانشگاه هاروارد - University of Harvard

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)

برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه اتاوا یک دانشگاه دولتی در پایتخت کانادا است که در سال 1848 میلادی تاسیس شده است.  این دانشگاه در حال حاضر بیش از 40.000 دانشجو در دوره های مختلف، 5000 کارمند و حدود 180.000 فارغ التحصیل دارد. دانشگاه اتاوا کانادا سالانه نزدیک به 60 میلیون دلار کمک هزینه . بورس تحصیلی به دانشجویان خود اختصاص می دهد. این دانشگاه بزرگترین مدرسه حقوق در کانادا را دارد. در رتبه بندی وزارت علوم ایران از دانشگاه های دنیا دانشگاه اتاوا در دسته دانشگاه های ممتاز دنیا قرار گرفته است. رتبه دانشگاه تورنتو کانادا در نظام رتبه بندی QS در سال 2015 به 218 رسیده است.

مقالات تخصصی و مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید؛