ویدیو ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا

۱۴/ مرداد ۱۳۹۵
کانال تلگرام
به این مطلب امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 votes, average: 4٫25 out of 5)
Loading...

در این مطلب از سایت راهنمای تحصیل در خارج تصمیم گرفتیم ویدیو 10 دانشگاه برتر آمریکا را برای علاقه مندان تحصیل در آمریکا قرار دهیم. این ویدیو بر اساس رتبه نبدی QS و برای سال های 2015 و 2016 می باشد.

همانطور که گفتیم این ویدیو بر اساس نظام رتبه بندی Qs آماده شده است, در ادامه 10 دانشگاه برتر آمریکا در سال 2016 را معرفی خواهیم کرد.

10 دانشگاه برتر آمریکا سال 2016

Massachusetts Institute of Technology (MIT)

دانشگاه ماساچوست دانشگاهی خصوصی واقع در شهر کمبریج، در ایالت ماساچوست آمریکا است. این دانشگاه معمولاً با نام اختصاری آن، یعنی ام‌آی‌تی (MIT) شناخته می‌شود و موسس آن ویلیام بارتون راجرز در سال ۱۸۶۱ است. دانشگاه ام‌آی‌تی همه ساله به‌عنوان بهترین دانشگاه مهندسی جهان انتخاب می‌شود. اگر بخواهیم از چهره‌های بین المللی فارغ اتحصیل این دانشگاه نام ببریم می توانیم به «کوفی عنان» دبیرکل سابق سازمان ملل متحد، «بنجامین نتانیاهو» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی و «ریچارد استالمن» بنیانگذار پروژه «گنو» اشاره کنیم. (ادامه مقاله» دانشگاه MIT)

Harvard University

دانشگاه هاروارد یک دانشگاه خصوصی در شهر کمبریج ایالت ماساچوست در ایالات متحده است که سال تاسیس آن به 1636 بر می گردد. این دانشگاه 2400 عضو هیئت علمی و حدود 21.000 دانشجو دارد. بیش از 323.000 فارغ التحصیل دارد که بیشتر از 271.000 نفر از آن ها اهل آمریکا و نزدیک 52.000 نفر از آن ها اهل 201 کشور دیگر جهان بوده اند. این دانشگاه 47 برنده جایزه نوبل داشته است. (ادامه مقاله» دانشگاه هاروارد)

Stanford University

دانشگاه استنفورد در سال 1885 میلادی در شهر استنفورد ایالت کالیفرنیا آمریکا ساخته شد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حدود 15.000 دانشجو و اعضای هیئت علمی آن در حدود 1800 نفر می باشد. از برجسته ترین چهره های تحصیلکرده ایرانی در دانشگاه استنفورد می توان به سیمین دانشور، امید کردستانی(مدیر مالی شرکت گوگل)، مریم میرزاخانی نخستین بانوی برنده مدال فیلدز در ریاضیات را نام برد. (ادامه مقاله» دانشگاه استنفورد)

California Institute of Technology (Caltech)

University of Chicago

دانشگاه شیکاگو (university of Chicago) یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1891 میلادی در ایالت ایلینوی شهر شیکاگو در آمریکا تاسیس شده است. دانشگاه شیکاگو 140221 دانشجو دارد که 21% از آن ها را دانشجویان خارجی و بین المللی تشکیل می دهند. دانش آموختگان این دانشگاه 82 مرتبه موفق به اخذ جایزه نوبل شده اند. از دانش آموختگان برتر این دانشگاه می توان افرادی مانند ساموئل هانتینگتون، ریچارد رورتی و جیمز واتسون را نام برد. (ادامه مقاله» دانشگاه شیکاگو)

Princeton University

دانشگاه پرینستون یک دانشگاه خصوصی در شهر پرینستون در ایالت نیوجرسی است آمریکاست که در سال 1746 میلادی تاسیس شده است. دانشگاه پرینستون چهارمین دانشگاه قدیمی در ایالات متحده و یکی از پرافتخارترین دانشگاه ها در تمام دنیاست. دانشگاه پرینستون در حال حاضر بیش از 5200 دانشجوی مارشناسی و 2600 دانشجوی تحصیلات تکمیلی و بیش از 1100 عضو هیئت علمی دارد. (ادامه مقاله» دانشگاه پرینستون)

Yale University

Johns Hopkins University

Cornell University

University of Pennsylvania

 

حتما بخوانید:  پزشکی در کانادا

خب سعی کردیم از هر دانشگاه توضیح کوتاهی را قرار دهیم, حالا دعوت میکنم ویدیو 10 دانشگاه برتر آمریکا را مشاهده کنید؛

مقالات تخصصی و مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید؛