شرایط و نحوه دریافت بورس تحصیلی دانشگاه های آلمان

۱۰/ آبان ۱۳۹۵
لطفاً امتیاز دهید
2 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 5
(5٫00 امتیاز از, 2 رای)
Loading...

بورس تحصیلی دانشگاه های آلمان

اخذ بورس تحصیلی در دانشگاه های ممتاز و طراز اول دنیا درخواست بسیاری از متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل در خارج است. در میان کشورهایی که دانشگاه های مطرحی دارند کشور آلمان درخواست های بسیاری برای ادامه تحصیل دارد علی الخصوص اگر بتوان بورس تحصیلی دانشگاه های آلمان را گرفت.

شرایط و نحوه دریافت بورس تحصیلی دانشگاه های آلمان

تا سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ دانشگاه های آلمان هیچ شهریه ای را از دانشجویان خود درخواست نمی کردند. اما با توجه اعتراضات صورت گرفته، دریافت شهریه در برخی ایالت های آلمان الزامی شد. بنابراین دانشجویان از تابستان سال ۲۰۰۷ ملزم به پرداخت شهریه به دانشگاه ها گردیدند.

در آلمان هشت موسسه وجود دارد که عمده فعالیتشان مربوط می شود به ارائه بورس, کمک هزینه و حمایت های مالی از دانشجویان خارجی. این موسسات ممکن است از هر حزب و گروهی باشند. اما شرایط اکثر آن ها برای اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان تقریبا یکسان است و آن هم داشتن نمرات خوب در دوره متوسطه، برای دانشجویان کارشناسی و نمرات خوب در مقطع کارشناسی و شرکت در سمینارهایی که از سوی آن سازمان یا نهاد خاص صورت گرفته است.  این موسسات بورس های تحصیلی خود را تنها در اختیار دانشجویانی قرار می دهند که حداقل یک مقطع تحصیلی را در یکی از دانشگاه های آلمان گذرانده باشند. در موسسه دیگری با نام موسسه “تبادلات آکادمیک آلمان” یکی از شرایط ارائه بورس تحصیلی این است که مدت اقامت متقاضی در آلمان به هنگام درخواست بورسیه نباید از یک سال بیشتر باشد که این محدودیت در موسسات دیگر ارائه کننده بورس تحصیلی وجود نداشته و دانشجویان خارجی می توانند در ترم های اول نیز درخواست بورس نمایند.

حتما بخوانید:  دانشگاه بیلفلد - University of Bielefeld

 بورس تحصیلی دانشگاه های آلمانبا توجه به الزامی شدن دریافت شهریه از دانشجویان در اکثر ایالت های آلمان بورسیه ای با عنوان بورسیه مشروط در برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه بیلفلد آلمان ارائه شد به این صورت که دانشگاه تحت شرایطی خاص از دانشجو هزینه ای دریافت نمی کند و دانشجو تعهد اخلاقی میدهد که پس از پایان دوره تحصیل خود شهریه را به دانشگاه پرداخت نماید.

قانونی با عنوان قانون فدرالِ پشتیبانی مالی از تحصیل “Bundesausbildungsförderungsgesetz” که به اختصار بافوگ (BAföG) گفته می‌شود، برای حمایت از دانشجویان کمک هزینه های تحصیلی به آنان اعطا می کند. این کمک هزینه به دانشجویانی تعلق می گیرد که هنوز از مرز ۳۰ سال نگذشته باشند و توانایی مالی برای پرداخت شهریه نیز ندارند.

سعی کردیم به صورت مختصر و کلی توضیحی در خصوص شرایط و نحوه دریافت بورس تحصیلی دانشگاه های آلمان راه بدهیم, اگر شما در فکر تحصیل در آلمان هستید, توصیه میکنیم پیش از اقدام ابتدا دانشگاه های آلمان که در سایت راهنمای تحصیل در خارج معرفی شده اند را مطالعه بفرمایید, سپس با تکمیل فرم درخواست مشاوره می توانید از سوی موسسه اعزام دانشجو مشاوره رایگان تحصیلی دریافت نمایید.

محل درج آگهی شما
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
021 4465 6247
(فقط جهت درج آگهی)