فرصت مطالعاتی – Sabbatical Leaves

۲۵/ تیر ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (2 votes, average: 4٫00 out of 5)

تعریفی که از فرصت های مطالعاتی ارائه شده است اینطور است:

فرصت مطالعاتی به معنای احساس فقدان توسعه یافتگی در زندگی حرفه ای فرد به منظور دستیابی به چیزی است. گاهی برخی دانشگاه ها, سازمان های دولتی, نهادها و… فرصت هایی را به افراد واجد شرایط برای گسترش سطح دانش خود در مورد موضوع خاصی ارائه می کنند. در مفهوم مدرن افراد معمولا فرصت های مطالعاتی را برای دستیابی به اهدافی مانند تالیف یک کتاب و یا یک کار تحقیقاتی درخواست می کنند.

دانشگاه های خارج از کشور

افرادی که فرصت های مطالعاتی را دریافت می کنند تعهد بازگشت به وطن داشته و باید نتیجه آن تحقیق و پژوهش را در گسترش سطح علمی و توانمندی های آن نهاد یا دانشگاه به کار بندند. این فرصت که معمولا دو ماه یا بیشتر طول می کشد امتیازی است که به افرادی واگذار می شود که  توانایی های حقیقی خود را در دانش پژوهی، تحقیقات و Training یا دیگر فعالیتهای خلاق، ترجیحا با آثار منتشر شده یا دیگر کارهای معتبر و موثق، اثبات کرده اند. این دوره بیشتر مورد توجه و درخواست دانشجویان دوره PhD می باشد.

طبق سیاست های دانشگاهی، درخواست برای فرصتهای مطالعاتی باید در تیرماه جهت بررسی به رئیس دپارتمان ارائه شود. پروپزال هایی که در بررسی مورد تایید دپارتمان قرار می گیرند به دفتر مسئول دانشگاه ارسال می شوند. این درخواست ها توسط رئیس دانشگاه و کمیته منصوب شده و رئیس مربوطه تحصیلات تکمیلی، پژوهش و توسعه دانشکده و نمایندگان دپارتمان ها و افرادی  که اخیرا فرصتهای مطالعاتی داشته اند، مورد بررسی قرار می گیرد.

پیشنهادی:  تحصیل در کره جنوبی
نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج