دانشگاه بیلکنت ترکیه

۷/ شهریور ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (3 votes, average: 5٫00 out of 5)

بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور و خصوصا تحصیل در دانشگاه های آسیایی، دانشگاه های ترکیه را به عنوان برترین دانشگاه های آسیا برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. یکی از این دانشگاه های ممتاز ترکیه دانشگاه بیلکنت است. دانشگاه بیلکنت (Bilkent university) در سال ۱۹۸۴ میلادی به عنوان اولین دانشگاه خصوصی کشور ترکیه در شهر آنکارا پایتخت این کشور تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از ۱۲.۰۰۰ دانشجو است که در ۳۲ رشته کارشناسی و ۵۱ رشته تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان بین المللی این دانشگاه از ۶۴ کشور دنیا به این دانشگاه آمده اند. این دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و به عنوان یکی از ۲ دانشگاه ممتاز این کشور معرفی شده است.

دانشگاه بیلکنت

رتبه و رنکینگ دانشگاه بیلکنت

رتبه در سال ۲۰۱۵

نظام رتبه بندی

۲۰۱-۲۵۵

Times

۳۹۹

QS

دانشکده های دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشکده هنر، طراحی و معماری

دانشکده مدیریت کسب و کار

دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی

دانشکده موسیقی و هنرهای نمایشی

دانشکده آموزش

دانشکده مهندسی

دانشکده ادبیات و علوم انسانی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم

رشته های دانشگاه بیلکنت ترکیه

برخی از مهمترین رشته های دانشگاه بیلکنت موارد زیر را در بر می گیرد:

حسابداری

مالی و بانکداری

مهندسی کامپیوتر

اقتصاد

مدیریت

روابط بین الملل

حقوق

موسیقی

روانشناسی

زبان انگلیسی

طراحی شهری

فیزیک

هزینه تحصیل در دانشگاه بیلکنت

هزینه تحصیل سالیانه دانشجویان بین المللی دانشگاه بیلکنت ترکیه در شروع سال تحصیلی آنان یعنی سپتامبر به مبلغ ۱۳.۹۵۰ دلار همراه با ۸۵ مالیات می باشد. این شهریه در دو قسط در ترم های پائیز و بهار دریافت می گردد. شهریه دانشگاه تنها به دلار از دانشجویان اخذ می شود.

پیشنهادی:  دانشگاه موناش – university of Monash

دانشگاه بیلکنت ترکیه

بورس تحصیلی دانشگاه بیلکنت

  1. پرداخت کمک هزینه تحصیلی بر اساس نمرات دوره دبیرستان دانشجو، نمرات امتحانی ملی یا بین المللی آن ها و معیارهای آکادمیکی دانشگاه می باشد.
  2. متقاضیان واجد شرایط می تواند از بورس کامل یا بخشی از کمک هزینه تحصیل خود بهره مند گردند. کمک هزینه تحصیلی در ۵ سطح مختلف از ۱۰۰% – ۲۰% با فواصل ۲۰% ارائه می شود. کمک هزینه خوابگاه تنها به تعداد کمی از دانشجویان ممتاز که بورس کامل گرفته اند تعلق می گیرد.
  3. دانشجویان می توانند حداکثر برای مدت ۲ سال از بورس تحصیلی برای دوره مقدماتی زبان انگلیسی و ۵ سال در مقطع کارشناسی ۴ ساله بهره مند شوند.
  4. دانشجویانی که از کمک هزینه خوابگاه استفاده می کنند بایستی حداقل معدل ۲.۵ از ۴ را داشته باشند. دانشجویانی که این شرط را از دست بدهند کمک هزینه ای برای خوابگاه دریافت نخواهند کرد.

خوابگاه های دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت با ۲۶ خوابگاه با امکانات مختلف که در مرکز و شرق پردیس دانشگاهی دانشگاه بیلکنت قرار دارد بیش از ۴۰۰۰ دانشجو با پیشینه فرهنگی مختلف را در خود جای داده است. دانشجویان این خوابگاه ها می توانند اتاق های یک، دو و یا سه نفره و یا حتی سوئیت برای اقامت خود انتخاب کنند. هزینه این خوابگاه ها بنابر نوع اتاق سالیانه از ۳۲.۰۰۰ – ۳.۰۰۰ لیر می باشد.

دانشگاه بیلکنت خوابگاه هایی را نیز برای دانشجویانی که برای گذراندن یک دوره کوتاه مدت در تابستان به این دانشگاه می آیند نیز فراهم کرده است که هزینه آن ها به ازای هر روز ۷۵ – ۱۱ لیر است.

پیشنهادی:  تحصیل در ژاپن

هزینه خوابگاه های دانشگاه بیلکنت ترکیه را می توانید از طریق فایل زیر دانلود کنید.

هزینه خوابگاه های دانشگاه بیلکنت ترکیه

 

Web

Tel

 

http://www.bilkent.edu.tr/bilkent/academic/international/

+۹۰-۳۱۲-۲۹۰-۸۰۹۸

اداره دانشجویان بین المللی

Publications

+۹۰ ۳۱۲ ۲۹۰ ۴۰۰۰

روابط عمومی

 

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج