دانشگاه کپنهاگ

۲۹/ مرداد ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (2 votes, average: 3٫00 out of 5)

دانشگاه کپنهاگ که در شهر کپنهاگ کشور دانمارک و در سال ۱۴۷۹ میلادی تاسیس شده است قدیمی ترین دانشگاه و مرکز تحقیقاتی این کشور است. امروز این دانشگاه حدود ۳۹.۰۰۰ دانشجو دو بیش از ۷۰۰۰ کارمند دارد. این دانشگاه در لیست دانشگاه های ممتاز و مورد تایید وزارت علوم ایران است. بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه کپنهاگ

رتبه در سال ۲۰۱۵

نظام رتبه بندی

۳۹

shanghay

۴۵

QS

۱۶۰

Times

این دانشگاه در سال ۲۰۱۵ رتبه ۱۱۵ را از نظر مقالات منتشر شده در مجلات بین المللی به خود اختصاص داده است.

دانشگاه های دانمارک

دانشکده های دانشگاه کپنهاگ

این دانشگاه ۶ دانشکده و ۲۰۰ رشته تحصیلی با گرایش های مختلف دارد.

دانشکده علوم پزشکی و بهداشت

دانشکده علوم انسانی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده الهیات

دوره کارشناسی

دوره کارشناسی در دانشگاه کپنهاگ دانمارک یک دوره سه ساله است. تدریس در این دوره بر پایه تحقیق است. در سال آخر تحصیل دانشجویان بایستی یک پروژه نهایی را ارائه کنند.

دوره کارشناسی ارشد

این دوره در دانمارک یک دوره دو ساله مبتنی بر تحقیق و پژوهش است. طیف گسترده ای از رشته های دانشگاه کپنهاگ در این دوره ارائه می شود. این دوره همراه با پایان نامه و پروژه های عملی است.

دوره دکترا

به افرادی که در دوره داکترا پذیرش گرفته اند بورس کامل تعلق می گیرد. این دانشجویان علاوه بر امتیاز عدم پرداخت شهریه، حقوق نیز دریافت می کنند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه کپنهاگ

دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس برای تحصیل به دانمارک سفر می کنند نیازی به پرداخت شهریه ندارند. دانشجویانی که دارای اقامت دائم، اقامت موقت قابل ارتقاء به اقامت دائم بوده و یا اولیاء آنها با وجود اینکه از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا بوده اما در دانمارک مشغول کار باشند، نیز شهریه پرداخت نمی کنند. کشورهایی که جزء اتحادیه اروپا نیستند بایستی بین۱۲۰.۰۰۰ – ۴۵.۰۰۰ کرون دانمارک یعنی همان ۱۰.۰۰۰ – ۸.۰۰۰ دلار آمریکا برای هر ترم تحصیلی بپردازند.

پیشنهادی:  تحصیل در ارمنستان

هزینه های زندگی در دانشگاه کپنهاگ

هزینه های مسکن، آب و برق: ۷۰۰۰ – ۴۵۰۰ کرون در ماه

اقلام غذایی و هزینه های روزانه: ۲۵۰۰ – ۱۵۰۰ کرون در ماه

کتاب و سایر اقلام آموزشی: ۲۰۰۰ – ۱۵۰۰ کرون در ماه

حمل و نقل عمومی محلی: ۱۰۰۰ – ۶۰۰ کرون اگر شما هر روز یک سفر درون شهری داشته باشید.

فعالیت های اوقات فراغت: ۲۰۰۰ کرون در ماه

برای صرفه جویی در هزینه هایتان می توانید یک دوچرخه بخرید که قیمت آن ۱۵۰۰ – ۸۰۰ کرون است.

توجه: در حال حاضر هر یورو معادل ۷.۵ کرون دانمارک است.

دانشجویان بین المللی می توانند از کارت های اعتباری بین المللی در دانمارک استفاده کنند. اما استفاده از این کارت ها برای خرید روزانه توصیه نمی شود. بنابراین بهتر است حسابی را در دانمارک افتتاح کنند.

تحصیل در دانشگاه کپنهاگ

خوابگاه دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ امکان ارائه خوابگاه به دانشجویان را تنها در دو ترم اول تحصیل در این دانشگاه امکانپذیر می سازد. پس از اتمام این دوره به دانشجویان خود کمک می کند تا خانه هایی را در سطح شهر پیدا کنند. بنابراین حداقل دو ماه پیش از ورود به کپنهاگ باید درخواست اقامت و رزرو خوابگاه به دانشگاه ارائه شود. این دانشگاه دو نوع اقامت را برای دانشجویان خود مهیا می کند. اقامت در خوابگاه و اقامت در آپارتمان های دانشگاه. علاوه بر این خانه هایی را نیز برای کارکنان دانشگاه و دانشجویان مهیا می کند. هزینه رزرو آنلاین خوبگاه ۵۲۵ کرون دانمارک است.

دانشجویان بین المللی

تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه کپنهاگ حدود ۳.۰۰۰ دانشجوست که از کشورهای زیادی به این دانشگاه آمده اند. بسیاری از رشته ها در دانمارک به زبان انگلیسی تدریس می شوند. داشتن نمره آیلتس حداقل ۶ برای تحصیل در این دانشگاه الزامی است. دانشگاه کپنهاگ برای راهنمایی دانشجویان بین المللی خود فایل راهنمایی را در قالب Pdf آماده کرده است که ما آن را برای دانلود قرار داده ایم. برای این منظور می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

پیشنهادی:  دانشگاه برونل لندن

راهنمای دانشجویان بین المللی

Web

Tel

 

http://www.ku.dk/english/

+۴۵ ۳۵ ۳۲ ۲۶ ۲۶

روابط عمومی

http://housingfoundation.ku.dk/

+۴۵ ۳۵۳۳ ۲۰۷۸

اداره خوابگاه ها

http://studies.ku.dk/

+۴۵ ۳۵ ۳۲ ۲۹ ۲۹

اداره دانشجویان بین المللی

 

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج