دانشگاه گلاسگو

۲۷/ مرداد ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (اولین امتیاز با شما)

دانشگاه گلاسگو یک دانشگاه دولتی است که در سال ۱۴۵۱ میلادی در شهر گلاسگو در کشور اسکاتلند تاسیس شده است. این دانشگاه چهارمین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان دنیاست. تعداد دانشجویان این دانشگاه بیش از ۲۳.۰۰۰ نفر است که حدود ۱۸.۰۰۰ نفر از آن ها در مقطع کارشناسی، ۵.۰۰۰ نفر کارشناسی ارشد و دکترا و حدود ۶.۰۰۰ نفر کارمند دارد. دانشجویان بین المللی این دانشگاه یک چهارم جمعیت دانشجویان این دانشگاه را شامل می شوند که از بیش از ۱۳۰ کشور مختلف دنیا به این دانشگاه آمده اند. این دانشگاه همواره در رتبه بندی های مختلف جزء ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا محسوب می شود. این دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران است.

رتبه جهانی و ملی دانشگاه گلاسگو

رتبه های guardian و complete رتبه های ملی را نشان می دهند.

رتبه در سال ۲۰۱۵ نظام رتبه بندی
۲۵ Guardian
۳۰ Complete
۵۵ QS
۹۴ Times
۱۰۱-۱۵۰ shanghay

دانشکده های دانشگاه گلاسگو:

دانشکده هنر دانشکده پزشکی، دامپزشکی و علوم زندگی دانشکده علوم و مهندسی دانشکده علوم اجتماعی

تحصیل در دانشگاه گلاسگو

هزینه های تحصیل در دانشگاه گلاسگو

هزینه های تحصیل بر اساس دوره و مقطع تحصیلی این دانشگاه به تفکیک بیان شده است.

PDF: هزینه تحصیل برای دوره کارشناسی دانشگاه گلاسگو

هزینه تحصیل در دوره های پژوهشی تحصیلات تکمیلی دانشگاه گلاسگو

کارشناسی ارشد رشته های دانشکده هنر سالیانه ۱۴.۵۰۰ پوند

کارشناسی ارشد رشته های دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی, دامپزشکی و علوم زندگی سالیانه ۱۸.۲۰۰ پوند

دوره های بالینی در رشه های پزشکی، دامپزشکی و علوم زندگی سالینه ۳۳.۰۰۰ پوند

پیشنهادی:  پزشکی در فرانسه

هزینه های زندگی

به طور معمول هر دانشجو ۱۱.۵۰۰ پوند در سال بایستی صرف هزینه های زندگی خود کند. دانشجویان متاهل نیز حداقل ۱۵.۰۰۰ پوند در سال صرف هزینه هایشان خواهد شد. به ازای هر فرزند نیز ۳.۰۰۰ پوند در سال به مخارج زندگی افزوده خواهد شد.

هزینه زندگی ماهیانه

نوع هزینه حدود هزینه
اقامت ۴۵۰ پوند
غذا ۱۸۰ پوند
لباس ۶۰ پوند
حمل و نقل ۴۰ پوند
شستشوی لباس ها، لوازم التحریر، تمبر و مواد بهداشتی ۳۰ پوند
تلفن و اینترنت ۴۰ پوند
سرگرمی ۱۰۰ پوند
جمع کل ۹۰۰ پوند

خوابگاه های دانشگاه گلاسگو

دانشگاه گلاسکو خوابگاه های مجزایی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. این خوابگاه می تواند با غذا ارائه شود و یا بدون غذا. همچنین خوابگاه هایی برای دانشجویان متاهل و افرادی که برای دوره های کوتاه مدت دانشگاه ثبت نام کرده اند دارد. این خوابگاه ها در شهرهای مختلف با امکانات مختلفی هستند. این مکانات شامل: دسترسی به اینترنت در تمام طول هفته، دسترسی به امکانات ورزشی و رفاهی، تلفن در تمام اتاق ها و بیمه می باشد. هزینه خوابگاه ها با توجه نوع خوابگاه و نوع اتاق تعیین می شود. اما به طور میانگین برای دانشجویان دوره کارشناسی بین ۱۷۴ – ۹۷ و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین ۲۱۱ – ۱۱۰ استرلینگ انگلستان است.

بورس یا کمک هزینه تحصیلی دانشگاه گلاسگو

دانشگاه گلاسگو کمک هزینه های تحصیلی را به دانشجویان خود اختصاص داده است. این بورس تحصیلی مخصوصا به دانشجویان دوره دکترا که موضوع پژوهشی خود را به این دانشگاه آورده و در واقع این دانشگاه را برای ادامه تحقیقات خود انتخاب کرده اند اختصاص می دهد. دانشجویانی که متقاضی اخذ پذیرش و دریافت کمک هزینه تحصیلی در دوره پژوهشی هستند می بایست رزومه و هدفنامه ای کوتاه در رابطه با علائق تحقیقاتی خود (SOP) خود را به دانشگاه ارسال نمایند.

پیشنهادی:  دانشگاه ایالتی میشیگان

دانشجویان بین المللی

حدود یک چهارم یعنی ۲۵% دانشجویان بین المللی دانشگاه گلاسکو بیش از ۱۳۰ کشور دنیا به این دانشگاه آمده اند. تیم حمایت از دانشجویان بین المللی دانشگاه گلاسکو برنامه های مشاوره برای حمایت از دانشجویان در جهت حل مسائل آن ها دارد. مشاوره هایی در ارتباط با مسائل آکادمیک، غیر آکادمیک، رفاهی مانند مهاجرت، اشتغال، امور مالی و هر نگرانی دیگری که ممکن است این دانشجویان داشته باشند.

اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه گلاسکو برای دانشجویانی که مدرک دانشگاهی دارند اما مهارت های زبان انگلیسی آن ها کافی نیست و قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند دوره های آمادگی زبان برای ورود به دانشگاه را برگزار می کند.

 

web Tel
http://www.gla.ac.uk/services/residentialservices/ ۰۱۴۱ ۳۳۰ ۴۷۴۳ اداره خوابگاه ها
http://www.gla.ac.uk/international/ اداره دانشجویان بین المللی

 

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج