دانشگاه پرینستون

۱/ آبان ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (2 votes, average: 5٫00 out of 5)

دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون یک دانشگاه خصوصی در شهر پرینستون در ایالت نیوجرسی است آمریکاست که در سال ۱۷۴۶ میلادی تاسیس شده است. دانشگاه پرینستون چهارمین دانشگاه قدیمی در ایالات متحده و یکی از پرافتخارترین دانشگاه ها در تمام دنیاست. دانشگاه پرینستون در حال حاضر بیش از ۵۲۰۰ دانشجوی مارشناسی و ۲۶۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی و بیش از ۱۱۰۰ عضو هیئت علمی دارد.

رتبه دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون همواره در صدر برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته و افتخارات بسیاری دارد.

رتبه در سال ۲۰۱۵

نظام رتبه بندی

۹

QS

۶

Shanghay

۷

Times

۵

CWTS

دانشگاه پرینستون

دانشکده های دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون هم اکنون دارای ۴ دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی و ۳۵ دپارتمان دارد که برخی در جدول زیر قید شده اند.

مردم شناسی

معماری

ریاضیات کاربردی و محاسباتی

مهندس شیمی و بیولوژیکی

مهندسی عمران و محیط زیست

اقتصاد

زبان انگلیسی

مالی

مهندسی برق

موسیقی

سیاست

روانشناسی

رشته های دانشگاه پرینستون

رشته های بسیاری در دانشگاه پرینستون تدریس می شود و تقریبا تمام رشته ها و گرایش های مرتبط با دانشکده هایی که نام برده شذ ذر آن تدریس می شود. برخی از این رشته ها در جدول زیر آمده است.

علوم کامپیوتر

فیزیک

فلسفه

الهیات

تاریخ

علوم اجتماعی

روانشناسی

ریاضیات

شیمی

زیست شناسی مولکولی

علوم سیاسی

علوم اعصاب

دانشگاه پرینستون

هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون

مقدار شارژ برای شهریه حدود نیمی از هزینه های آموزشی وقعی دانشجویان را تشکیل می دهد. این هزینه ها برای سال تحصیلی ۱۶-۲۰۱۵ به این صورت است که: شهریه: ۴۳.۴۵۰ دلار، هزینه خوابگاه: ۷.۹۲۰ دلار، هزینه انجمن ها: ۶.۲۴۰ دلار. این هزینه ها، هزینه های جاری دانشگاه هستند. اما این هزینه ها ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کنند. دانشجویانی که تحت بیمه درمانی خانواده خود نیستند می توانند از بیمه دانشگاه با هزینه ۱۹۰۰ دلار استفاده کنند.

پیشنهادی:  دانشگاه وین اتریش

کمک هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون

ارائه کمک های مالی به دانشجویان بر اساس تفکر برابری فرصت ها برای تمام دانشجویان است. نیاز هر دانشجو بر اساس شرایط خانواده و مشخص شده و توسط کمک های مالی دانشگاه و ارائه شغل های دانشجویی پوشش داده می شود. وام در بسته اولیه کمک های مالی به دانشجویان نیست اما در شرایطی خاص این وام به دانشجویان تعلق می گیرد. دانشگاه پرینستون بورس های تحصیلی دانشگاهی یا ورزشی ارائه نمی کند.

اما در مورد دانشجویان بین المللی و خارجی، این دانشگاه تسهیلات بسیاری را فراهم کرده و علاوه بر هزینه های تحصیل و خوابگاه، هزینه بلیط هواپیما, حمل و نقل های درون شهری, کتاب ها و دیگر هزینه های منطقی دانشجویان را فراهم می کند.

خوابگاه دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون خوابگاه هایی را به طور مجزا برای دانشجویان دوره کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکترا) ارائه می کند. هز یک از این نوع خوابگاه ها امکانات مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند و اداره خوابگاه های آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. دانشگاه پرینستون همچنین خوابگاه هایی را برای دانشجویانی که دچار معلولیت هایی هستند با امکانات معقولی آماده کرده است.

دانشگاه پرینستون ۷۰ خوابکاه در داخل دانشگاه دارد که هزینه آن برای هر نفر / هر شب در آن ۴۲.۲۴ دلار است.

http://admission.princeton.edu/

(۶۰۹) ۲۵۸‑۳۰۶۰

اداره پذیرش

http://admission.princeton.edu/financialaid

(۶۰۹) ۲۵۸-۳۳۳۰

مالی

http://www.princeton.edu/hr/employment/accommodation/

(۶۰۹) ۲۵۸-۳۳۰۰

اداره خوابگاه

 

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج