دانشگاه زوریخ

۲۹/ مهر ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (8 votes, average: 4٫50 out of 5)

دانشگاه زوریخ

دانشگاه زوریخ یک دانشگاه دولتی در شهر زوریخ سوئیس است که در سال ۱۸۳۳ میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه که اکنون بزرگترین دانشگاه در کشور زوریخ محسوب می شود بیش از ۲۶.۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دارد. از دانش آموختگان مطرح این دانشگاه می توان به آلبرت انیشتین در رشته فیزیک، در پزشکی، والتر رادولف هس، تئودور مومسن در ادبیات اشاره کرد.

رنکینگ دانشگاه زوریخ

رتبه در سال ۲۰۱۵

نظام رتبه بندی

۵۴

Shanghay

۵۷

Qs

۸۳

CWTS

۱۰۳

Times

دانشگاه زوریخ

دانشکده های دانشگاه زوریخ

دانشگاه زوریخ در حال حاضر ۸ دانشکده دارد که در جدول زیر آمده است.

دانشکده هنر

دانشکده مدیریت، اقتصاد و فناوری اطلاعات

دانشکده حقوق

دانشکده علوم پزشکی

دانشکده دامپزشکی

دانشکده علوم کاربردی

دانشکده الهیات

دانشکده فلسفه

رشته های دانشگاه زوریخ

تقریبا اکثر رشته هایی که دانشکده های آن ها در دانشگاه زوریخ وجود دارد در این دانشگاه تدریس می شود. اما برخی از مهمترین و معمول ترین رشته ها در جدول زیر آمده اند که به ان ها اشاره می شود.

فلسفه

روانشناسی

ریاضیات

حقوق

پزشکی

زیست شناسی محاسباتی و بیوانفورماتیک

مطالعات بین المللی

الهیات

هنر

اقتصاد

علوم پایه

دانشگاه زوریخ

هزینه تحصیل در دانشگاه زوریخ

هزینه های تحصیل در دانشگاه زوریخ سوئیس بر اساس اینکه دانشجوی دوره دکترا می باشید یا خیر متفاوت است. بنابراین نرخ ثابت شهریه برای دانشجویان غیر از دکترا برای هر ترم ۷۲۰ فرانک و برای دانشنجویان دوره دکترا ۱۵۰ فرانک برای هر ترم اعلام شده است. البته جدا از نرخ ثابت شهریه هزینه های دیگری نیز وجود دارد که اجباری هستند مانند استفاده از مجموعه های و متابخانه های دانشگاه ( ۱۵ فرانک در ترم)، انجمن علمی و ورزشی دانشگاه (۲۵ فرانک در ترم)، ملزومات دانشجویی( ۲.۵۰ فرانک در ترم)، ، صندوق کمک هزینه تحصیلی( ۶.۵۰ فرانک در ترم)، که جمعه در طول ترم ۴۹ فرانک نیز جهت استفاده از این خدمات به مبلغ شهریه افزوده می شود.

پیشنهادی:  دانشگاه شفیلد

خوابگاه دانشگاه زوریخ

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه زوریخ، توسط موسسات مختلفی که در ارتباط با دانشگاه اما مستقل عمل می کنند اداره می شوند. در واقع هیچ یک از دانشگاه در زوریخ اداره خوابگاه های دانشجویی ندارند. این خوابگاه ها می توانند مبله و یا غیر مبله باشند. پیشنهادات اسکان بر روی بردها و تابلوهای آگهی دانشگاه ها و موسسات نیز وجود دارد و دانشجویان می توانند از آن ها برای یافتن خوابگاه و محل اقامت مناسب خود استفاده کنند. خوابگاه هایی نیز برای دانشجویانی که اقامت کوتاهی در زوریخ دارند ارائه می شود. وب سایت دانشگاه زوریخ جزئیات بیشتری در رابطه با یافتن این خوابگاه ها در اختیار قرار می دهد.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی افراد به عوامل بسیاری بستگی دارد اما متوسط هزینه یک زندگی دانشجویی بر اساس جدول زیر است.

نوع هزینه

مقدار (فرنک سوئیس)

اجاره (گرمایش و …)

۶۹۰

هزینه های اضافی(تلفن، اینترنت و…)

۱۴۰

وعده های غذایی

۴۵۰

خدمات بهداشتی و بیمه

۱۰۰

حمل و نقل

۹۵

پوشاک، خشکشویی، وسایل شخصی

۱۰۰

اوقات فراغت

۱۵۰

حداقل هزینه ای که برای هزینه های زندگی در شهر زوریخ پیش بینی می شود ۲۰۰۰ فرانک سوئیس برای هر ماه است.

دانشگاه زوریخ

کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان

دانشگاه زوریخ به دانشجویانی که با مشکلات مالی مواجه هستند کمک هزینه هایی و وام هایی را پرداخت می کند. این دانشگاه به دانشجویانی که والدین آن ها درآمد پائینی دارند و یا برای مدت کوتاهی با مشکل مالی مواجه شده اند در جهت رفع مشکل و پرداخت کمک هزینه و شهریه دانشگاه مشاوره داده و درصدد رفع آن برمی آید. آخرین مهلتی که برای ارائه درخواست کمک هزینه مالی تعیین شده است برای ترم بهار، ۱ فوریه و برای ترم پائیز ۱۵ آگوست است. آخرین مهلت ارائه درخواست وام از دانشگاه زوریخ، برای ترم بهار، ۱ فوریه و ۱ آپریل و برای ترم پائیز ۱۵ آگوست و ۱ نوامبر است. برای دریافت اعتبارات کوتاه مدت از دانشگاه نیز هر زمانی می توانید درخواست دهید.

پیشنهادی:  ویدیو معرفی دانشگاه زوریخ

ویدیو معرفی دانشگاه زوریخ

ویدیو معرفی دانشگاه زوریخ

Web

Tel

housing

۰۴۴ ۶۳۲ ۲۰ ۳۷

خوابگاه

studienfinanzierung

+۴۱ ۴۴ ۶۳۴ ۲۲ ۰۴

مالی

application

+۴۱ ۴۴ ۶۳۴ ۲۲ ۱۷

اداره پذیرش

 

 

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج