محبوب ترین رشته های تحصیلی دنیا

۱۶/ بهمن ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)

محبوب ترین رشته های تحصیلی دنیا

همیشه انتخاب رشته تحصیلی مناسب جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور یکی از چالش های بزرگ و همچنین مهمترین انتخاب دانشجو است. از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله محبوب ترین رشته های تحصیلی که توسط نظام رتبه بندی Qs مشخص شده اند را معرفی کنیم.

نظام رتبه بندی QS که به طور مداوم تحقیقاتی را در مورد دانشگاه ها، دانشجویان، رشته های تحصیلی، رتبه بندی دانشگاه ها و بسیاری موارد آکادمیک دیگر منتشر می سازد پژوهشی را در زمینه محبوب ترین رشته های تحصیلی دنیا انجام داده است که نتایج آن در زری شرح داده شده است.

بر اساس آخرین تحقیقاتی که از سوی سیستم QS – به عنوان یکی از مهمترین مراجع رتبه بندی دانشگاه های جهان – از ۴۰۰۰ متقاضی تحصیل در خارج صورت گرفته است، رشته هایی مطابق با جدول زیر به عنوان ۱۰ رشته پرطرفدار و محبوب دنیا معرفی شده اند.

رتبه بندی QS

عنوان رشته

درصد علاقه مندی

Business & management (مدیریت و کسب و کار)

۴۴.۵ %

Finance & accounting (مالی و حسابداری)

۱۸.۹ %

Economics (اقتصاد)

۱۵.۳ %

Administration (مدیریت)

۱۴.۶ %

International relations (روابط بین الملل)

۱۲.۹ %

Computing/IT (کامپیوتر / فناوری اطلاعات)

۱۱.۷ %

Communications/media (رسانه / ارتباطات)

۹.۲ %

Electrical engineering (مهندسی برق)

۵.۱ %

Law (حقوق)

۴.۹ %

General engineering (مهندسی)

۴.۶ %

دوره های دانشگاهی در زمینه های مدیریت و کسب و کار محبوب ترین رشته تحصیلی در هر دو سطح کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در سراسر دنیا شناخته شده است. این رشته ها دانشجویان را در زمینه های بسیاری صاحب تخصص و فن می سازد. زمینه هایی مانند حسابداری، امور مالی، مدیریت بازرگانی، اقتصاد، بازاریابی و مدیریت که هر یک فرصت هایی را در بازار کار فراهم می کند.

پیشنهادی:  برترین دانشگاه های جهان در سال 2017

در سطح کارشناسی ارشد MBA انتخابی حرفه ای است برای کسانی که می خواهند تجربه ای حرفه ای و قابل توجهی در زمینه کسب و کار و مدیریت به دست آورند.

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج