تحصیل در رشته پزشکی آمریکا

۴/ خرداد ۱۳۹۵
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (8 votes, average: 3٫88 out of 5)

تحصیل در رشته پزشکی

تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی همواره جزء آن دشته از رشته هایی بوده اند که طرفداران بسیاری دارند. حال اگر کشور مورد نظر نیز در ردیف کشورهای توسعه یافته دنیا باشد اشتیاق دانشجویان را برای ادامه تحصیل در آن چندین برابر خواهد کرد. تحصیل در آمریکا و در رشته پزشکی جزء رشته ها و اولویت هایی است که متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا دارد و همواره دانشجویان ممتاز را به سوی خود جلب می کند.

اگر بخواهیم این رشته و این کشور را از نظر اعتبار مدرک علمی صادر شده در سطح جهان بررسی کنیم به جرات می توان گفت بهترین دانشکده های پزشکی دنیا در کشور آمریکا هستند. می توانید لیست صد دانشگاه برتر رشته پزشکی در جهان را در سایت مطالعه فرمایید. ۳۵۲ دانشگاه آمریکا در ردیف دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران هستند که این آمار خود نشان دهنده اعتبار بالای مدارک دانشگاه های آمریکا در ایران است.

تحصیل در رشته پزشکی

تحصیل در رشته پزشکی آمریکا

تحصیل در رشته پزشکی, یک دوره ۷ ساله است که فرد متقاضی به دو طریق می تواند وارد آن شود.

  • پس از دوره پیش دانشگاهی در ایران : در صورتی که فردی نمرات عالی را در دبیرستان و پیش دانشگاهی کسب کند می تواند مستقیما برای رشته پزشکی اقدام کند و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه ارسال کند.
  • پس از گذراندن یک دوره ۴ ساله علوم پایه : در این مورد برای دانشجویان بومی یا خارجی آمریکا تفاوتی وجود ندارد و کسی که بخواهد در آمریکا پزشکی بخواند بایستی ابتدا این ۴ سال را بگذراند، حال چه در آمریکا و یا در خارج از آمریکاو این دوره ۴ ساله در واقع ۴ سال اول از دوره ۷ ساله تحصیل پزشکی در آمریکا است.
پیشنهادی:  پزشکی در کانادا

حال اگر فردی ۴ سال دوره لیسانس خود را در خارج از آمریکا بخواند ممکن است برخی دروس او را مطابقت داده و دیگر نیازی به گذراندن آن دروس در آمریکا نباشد. اما چیزی که وجود دارد قطعا از فرد خواسته می شود تا به مدت دو، سه و یا چهار سال که بستگی به دانشگاه محل تحصیل وی دارد در یک رشته در مقطع کارشناسی در آمریکا تحصیل کند.

دانشجویان پس از سال سوم باید در یک آزمون ورودی که در واقع آزمون سراسری پزشکی است و به نام (Medical college admission test)  MCAT شناخته می شود شرکت کرده و در صورت قبولی با نمره های خوب اجازه ورود به دوره رزیدنتی یا همان کارورزی را پیدا می کند. بالا بودن معدل سال های پیش و داتن رزومه قوی از سایر عوامل تاثیر گذاری در بررسی و احراز صلاحیت فرد متقاضی است.

مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز آیلتس حداقل ۶.۵ و یا تافل بالای ۱۰۰ می باشد.

  • اگر سوالی درخصوص تحصیل در رشته پزشکی دارید می توانید در بخش دیدگاه ها و یا پرسش و پاسخ سایت مطرح کنید.
نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج