تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

۱۲/ تیر ۱۳۹۵
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (7 votes, average: 4٫29 out of 5)

تحصیل در آمریکا یکی از آرزوهای علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور است. بسیاری از متقاضیان تمایل دارند که حتی پیش از شروع دوره آکادمیک خود در دانشگاه تحصیل خود را از دوره دبیرستان در آمریکا آغاز کنند. تحصیل در دوره دبیرستان در کشور آمریکا موجب آشنایی دانش آموزان با سیستم آموزشی این کشور شده و دانش آموزان و دانشجویان آینده بهتر می توانند خود را با نظام آموزشی این کشور وفق داده و در نتیجه در دانشگاه نیز کارایی بهتری داشته باشند.

دبیرستان در آمریکا

تحصیل در مقطع دبیرستان در آمریکا

تحصیل در کشور آمریکا از شش سالگی شروع شده و تحصیلات پایه شش سال طول می کشد. پس از آن وارد سال هفتم، هشتم و نهم می شوند که این سه سال را در مدرسه راهنمایی تحصیل می کنند. از آن پس برای مدت سه سال وارد دوره دبیرستان می شوند. نکته ای که وجود دارد این است که تمامی دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل و تحصیل در دانشگاه های آمریکا را دارند بایستی در آزمون SAT شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند.

دانش آموزانی که در ایران دوره راهنمایی را به پایان می رسانند می توانند از این مقطع به بعد را در دبیرستان های آمریکا پذیرش بگیرند.

دو سال پایانی دبیرستان در آمریکا

(International Baccalaureate Diploma)

دوره IB دوره دیپلم بین المللی دو ساله است که مخصوص سنین ۱۶ تا ۱۹ سال می باشد. متقاضیان این دوره ها باید بدانند شروع این دوره از ماه سپتامبر می باشد. دوره IBمعادل دو سال پایانی دبیرستان در ایران می باشد.

پیشنهادی:  دانشگاه یورک

دوره دبیرستانی IB شش گروه درسی سه  بخشی را در بر می گیرد. دانش آموزان باید از هر یک از این گروه ها یک درس را انتخاب کنند. تنوع موضوعات درسی در این دوره بسیار بالاست و شامل ادبیات، زبان انگلیسی، علوم انسانی، ریاضی، علوم پایه و هنر است. در پایان این دوره بر اساس نمرات کسب شده دانش آموزان در این دوره، مدارک مورد بررسی قرار گرفته و دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند.

کالج بین المللی EF مجری دوره های IB در آمریکا می باشد و علاقه مندان می توانند جهت شرکت در این دوره ها فرم مربوط به کالج بین المللی EF موجود در سایت را تکمیل کرده تا پروسه پذیرش ایشان شروع شود.

فرم مشاوره رایگان EF

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج