تحصیل در آفریقای جنوبی

۲۰/ شهریور ۱۳۹۵
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (8 votes, average: 4٫63 out of 5)

تحصیل در آفریقای جنوبی

چرا تحصیل در آفریقای جنوبی

برای انتخاب آفریقای جنوبی برای ادامه تحصیل، دلایل بسیاری وجود دارد. تعداد ۲۳ دانشگاه از دانشگاه های آفریقای جنوبی مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند و بنابراین انتخاب های زیادی برای متقاضیان تحصیل دراین کشور وجود دارد. برخی از مهمترین دلایل تحصیل در آفریقای جنوبی به شرح زیر می باشد:

  • آفریقای جنوبی یک کشور انگلیسی زبان است که در آن به زبان انگلیسی ساده ای صحبت می شود. بنابراین به راحتی می توان با افراد ارتباط برقرار کرد.
  • کیفیت بسیار بالای آموزشی: موسسات و دانشگاه های آفریقای جنوبی از بهترین و باکیفیت ترین مراکز علمی دنیا می باشند.
  • هزینه مناسب تحصیل و زندگی: با توجه به ارزان بودن واحد پول آفریقای جنوبی (رند) نسبت به دلار و یورو، هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بسیار پایینتر از بسیاری از کشورهای دنیا می باشد.
  • بسیاری از دانشگاه های این کشور در ردیف برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته اند.
  • امکان اخذ ویزا برای خانواده: کشور آفریقای جنوبی به خانواده افرادی که برای تحصیل به این کشور می روند به راحتی ویزا صادر می کند.

آب و هوای آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری است در جنوبی ترین بخش قاره آفریقا به همین دلیل در نیمکره جنوبی کره زمین قرار گرفته است. کشورهایی که در نیمکره جنوبی قرار دارند دارای فصل هایی عکس فصل کشورهای نیمکره شمالی هستند. به همین دلیل زمانی که برای نمونه در ایران زمستان است در آفریقای جنوبی تابستان است. به همین دلیل نیمه دوم سال موعد برگزاری تورهای آفریقای جنوبی است و بیشتر تورهای ایرانی نیز در این فصل برگزار می شود. میانگین دمای این کشور در نیمه دوم سال بسیار متغیر است اما در مجموع با آب و هوای بیست تا بیست و پنج درجه روبرو هستیم.

پیشنهادی:  دانشگاه های انگلستان مورد تایید وزارت علوم

تحصیل در آفریقای جنوبی

برترین دانشگاه های آفریقای جنوبی

لیست زیر تعدادی از برترین دانشگاه های آفریقای جنوبی را نشان می دهد.

University of Cape Town Stellenbosch University Rhodes University
University of Pretoria University of Kwazulu Natal University of Johannesbourg
Nelson Mandela Metropolitan University University of the Witwatersrand University of the Western Cape
University of South Africa University of Free State University of Fort Hare

هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی

هزینه تحصیل بر اساس نوع دانشگاه (دولتی یا خصوصی )، نوع رشته، مقطع تحصیلی و … مشخص می گردد. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در آفریقای جنوبی به طور متوسط میان ۳۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در سال است. برای دوره کارشناسی ارشد از ۸۰۰۰ دلار در سال شروع می شود. برای دکترا نیز برخی دانشگاه ها رایگان و در برخی دیگر از ۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار در سال متغیر است. برای دوره زبان نیز بر اساس نوع دوره که می تواند استاندارد و یا فشرده باشد و یا زبان عمومی و یا تخصصی، بین ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در سال. دوره های زبان از سه ماه شروع شده تا ۱ سال ادامه دارند.

بورس تحصیلی آفریقای جنوبی

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از ارزان ترین کشور های دنیا  از نظر هزینه های زندگی می باشد. با توجه به تفاوت قیمت رند (واحد پول آفریقا) با دلار که تقریبا ۱به ۸ میباشد ( ۱دلار معادل ۸ رند) بنابراین بسیار ارزان تر از دیگر کشورهاست.

هزینه زندگی بر اساس شهر محل اقامت و سبک زندگی افراد متفاوت است. هزینه زندگی به طور ماهیانه برای یک نفر بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار است و برای دو نفر از ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است.

پیشنهادی:  رتبه بندی QS

 

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج