دانشگاه متروپولیتن لندن – London metropolitan university

۱۲/ تیر ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (2 votes, average: 4٫50 out of 5)

تاریخچه دانشگاه متروپولیتن لندن به سال ۱۸۴۸ میلادی برمی گردد، زمانی که این دانشگاه تنها برای مردان جوان دوره هایی را برگزار می کرد. اما زمان پایه گذاری این دانشگاه به شکل امروزی به سال ۲۰۰۲ باز می گردد . دانشگاهی که در مرکز شهر لندن واقع شده است و بزرگترین دانشگاه لندن و پنجمین دانشگاه بریتانیا از نظر وسعت است.

تحصیل در انگلستان

دانشگاه متروپولیتن لندن دارای دو پردیس دانشگاهی  است که یکی در مرکز لندن و دیگری در منطقه هالوی در شمال لندن و در فاصله کمی از یکدیگر قرار گرفته اند.

رنکینگ دانشگاه متروپولیتن لندن

رتبه بندی سال ۲۰۱۵ نظام رتبه بندی
۷۰۱ QS
۱۱۶ Guardian
۱۲۳ Complete

دوره های تحصیلی
دوره های دانشگاه متروپولیتن لندن شامل دوره کارشناسی، کارسناسی ارشد، دکترا، دوره های کوتاه مدت و دوره فاندیشن (پیش دانشگاهی) است.
رشته ها و گرایش ها
این دانشگاه طیف بسیار گسترده ای از رشته های مختلف در تمام مقاطع تحصیلی را داراست. از رشته های علوم پایه گرفته تا رشته های مهندسی ، موزیک، تغذیه، روزنامه نگاری، فلسفه و … که شروع ترم آنها در دو ترم سپتامبر و ژانویه می باشد که در سایت دانشگاه به ترتیب به تفکیک مقطع تحصیلی، زمان شروع کلاس ها و بر اساس حروف الفبا لیست شده اند. بدین ترتیب می توان به راحتی رشته مورد نظر خود را جستجو و جزئیات آن را مطالعه کرد.
تخفیفات/ بورس ها
اغلب دانشگاه های انگلستان در زمان بررسی مدارک متقاضیان تحصیل در دانشگاه ها، شرایط افراد را برای اخذ بورس تحصیلی نیز بررسی می کنند. مقدار دریافت این بورس به رزومه افراد، معدل آنها، دانشگاه محل تحصیل آنها و بسیاری موارد دیگر بستگی دارد. اگر فرد حائز دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه باشد معمولا مقدار بورسیه ای که دانشگاه می تواند به آن فرد اختصاص دهد نیز در پذیرش لحاظ می شود. علاوه بر این تخفیفات و بورسیه هایی نیز در حین تحصیل به افراد حائز شرایط دریافت بورس تحصیلی اعطا می شود. به طور مثال دانشگاه متروپولیتن لندن هر ساله تخفیفاتی را به دانشجویانی که صلاحیت آن را داشته باشند ( با توجه به کیفیت تحصیل آن ها در دانشگاه ) اعطا می کند که می تواند ۱۰۰۰ پوند تخفیف سالانه در شهریه دانشجویانی که در حال گذراندن یک دوره سه ساله هستند باشند.

پیشنهادی:  شرایط و نحوه دریافت بورس تحصیلی دانشگاه های آلمان

                                                                                                      دانشگاه متروپولیتن لندن
شرایط مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش
دانشگاه متروپولیتن شرایطی را برای مدارکی که دانشجویان بایستی در هنگام اپلای کردن داشته باشند ذکر کرده است که شامل شرایط دانشنامه، ریز نمرات و … است.
این دانشگاه برای دانشنامه داشتن نام، عنوان رشته تحصیلی و سطح مدرک (کارشناسی، کارشناسی ارشد و …)، تاریخ فارغ التحصیلی، امضای معاون آموزشی و بسیاری موارد دیگر را عنوان کرده است که البته جای نگرانی نیست چون اکثر دانشگاه ها و در پی آن دارالترجمه های رسمی این موارد را در دانشنامه و ترجمه آن لحاظ می کنند.
خوابگاه های دانشگاه متروپولیتن لندن
طیف بسیار گسترده ای از انواع خوابگاه های دانشجویی را می توانید در این دانشگاه ببینید.
۱- خوابگاه هایی که در خارج از دانشگاه هستند
۲- خوابگاه های خصوصی اجاره ای
۳- خوابگاه های مخصوص یک ترم و دوره های کوتاه مدت مثل اقامت در جمع خانواده هایی که اتاقی را به یک دانشجو اختصاص می دهند (Homestay) و خوابگاه ها و مکان هایی که تختخواب و صبحانه در اختیار فرد قرار می دهند.
و انواع دیگر خوابگاهها.
اجاره خوابگاهها و انواع مختلف آن از طریق لینک زیر قابل بررسی است.
www.londonmet.ac.uk/accommodation

 

اطلاعات تماس دانشگاه:
روابط عمومی:
نشانی: ۱۶۶-۲۲۰ Holloway road, Lonon N7 8DB
شماره تماس: ۰۰۰۰ ۷۴۲۳ ۲۰ ۴۴+

رشته های تحصیلی:
شماره تماس: ۴۲۰۰ ۷۱۳۳ ۲۰ ۴۴+
ایمیل: admissions@londonmet.ac.uk
سایت: londonmet.ac.uk/applying/contact-admissions

اطلاعات تماس خوابگاه ها:
شماره تماس: ۳۹۹۸ ۷۱۳۳ ۰۲۰ ۴۴+
ایمیل: accommodation@londonmet.ac.uk
وب سایت: www.londonmet.ac.uk/accommodation

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج