دانشگاه هاروارد – University of Harvard

۱۲/ تیر ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (78 votes, average: 4٫33 out of 5)

دانشگاه هاروارد یک دانشگاه خصوصی در شهر کمبریج ایالت ماساچوست در ایالات متحده است که سال تاسیس آن به ۱۶۳۶ بر می گردد. این دانشگاه ۲۴۰۰ عضو هیئت علمی و حدود ۲۱.۰۰۰ دانشجو دارد. بیش از ۳۲۳.۰۰۰ فارغ التحصیل دارد که بیشتر از ۲۷۱.۰۰۰ نفر از آن ها اهل آمریکا و نزدیک ۵۲.۰۰۰ نفر از آن ها اهل ۲۰۱ کشور دیگر جهان بوده اند. این دانشگاه ۴۷ برنده جایزه نوبل داشته است.

تحصیل در آمریکا

رتبه دانشگاه هاروارد

۲۰۱۵

نظام رتبه بندی

۱

Shanghay

۱

Times

۴

QS

 

دانشکده های دانشگاه هاروارد

 • دانشکده مدیریت

 • دانشکده الهیات

 • دانشکده علوم و هنر

 • دانشکده معماری

 • دانشکده حقوق

 • دانشکده پزشکی

 • دانشکده دندانپزشکی

 • دانشکده مهندسی و علوم کاربردی

 • دانشکده بهداشت عمومی

 • دانشکده تئاتر

 

دوره های تابستانی دانشگاه هاروارد

 • دوره های تابستانی برای دانشکده معماری
 • مدرسه تابستانی برای دانش آموزان
 • مدرسه تابستانی برای دانش آموزان دبیرستان

تحصیل در دانشگاه هاروارد

 

خوابگاه های دانشگاه هاروارد

خوابگاه های این دانشگاه در داخل محوطه دانشگاه قرار گرفته اند. نحوه اسکان دانشجویان نیز به این ترتیب است که دانشجویان سال اول در خوابگاه های مرکزی اقامت دارند و در سال های بعدی به خوابگاه های دیگر این دانشگاه منتقل می شوند. انواع خوابگاه های دانشگاه هاروارد شامل خوابگاه هایی برای دوره های کوتاه مدت،خوابگاه مخصوص میهمان ها(خانواده هایی که برای دیدن فرزندانشان آمده اند و …)، خوابگاه کسانی که برای شرکت در کنفرانس ها و… به این دانشگاه آمده اند. دانشگاه هاروارد برخی هتل ها و آژانس های معاملات املاکی را نیز معرفی کرده است که دانشجویانی که قصد دارند خانه شخصی داشته باشند می توانند از آن ها کمک و راهنمایی بگیرند. %۹۸ درصد دانشجویان دانشگاه در خوابگاه های دانشگاه و %۲ درصد باقی نیز خارج از محوطه دانشگاه اقامت دارند.

پیشنهادی:  دانشگاه کیوتو - University of Kyoto

 

شهریه دانشگاه و دیگر هزینه ها

 

۲۰۱۵-۲۰۱۶ (دلار)

۲۰۱۴-۲۰۱۵ (دلار)

شهریه دانشگاه

۴۵.۲۷۸

۴۳.۹۳۸

خوابگاه

۱۵.۳۸۱

۱۴.۶۶۹

هزینه های فردی(تقریبا

۸۰۰تا ۱.۲۰۰ هزینه کتاب)

۳.۷۴۱

۳.۶۴۳

هزینه سفر

۰ – ۵.۲۰۰

۰ – ۵۸۰۰

 

کمک مالی به دانشجویان

روش بسیار جالبی که دانشگاه هاروارد برای تخمین کمک مالی به دانشجویان دارد محاسبه هزینه های خانواده دانشجو بر اساس چند شاخص است که شامل ملیت دانشجو، تعداد افراد خانواده، درآمد پدر و مادر و تعداد دانشجویان در حال تحصیل در خانواده است. با توجه به این که دانشگاه هاروارد تقریبا به %۷۰ از دانشجویان خود کمک مالی ارائه می دهد تخمین این مقدار کمک بسیاری در مقدار این کمک هزینه خواهد داشت. دانشگاه هاروارد به دانشجویان مقطع لیسانس کمک هزینه مالی اعطا نمی کند.

 

تاریخ های مهم

۱ نوامبر آخرین ددلاین درخواست پذیرش و کمک هزینه
۱ ژانویه ددلاین درخواست پذیرش و کمک هزینه
اواخر مارس ارسال نامه پذیرش
۱ می اعلام نتیجه به دانشجویان پذیرفته شده

 

دانشجویان بین المللی

در فرایند اخذ پذیرش در این دانشگاه هیچ تفاوتی میان دانشجویان بومی این کشور و دانشجویان بین المللی وجود ندارد به طوری که دانشجویان بین المللی نیز باید به همان اداره اخذ پذیرش دانشجویان آمریکایی مراجعه کنند. دانشگاه هاروارد برای آشنایی با دانشجویان بین المللی مصاحبه ای را ترتیب می دهد که می تواند از طریق اسکایپ یا … باشد. البته در صورتی که دانشجو در آن برهه زمانی شرایط آن را نداشته باشد اختلالی در روند اخذ پذیرش او صورت نخواهد گرفت. قوانین پرداخت کمک هزینه تحصیلی نیز همانی است که برای دانشجویان آمریکایی اعمال شده است و بر اساس نیاز دانشجویان ارائه می شود.

پل های ارتباطی با دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

وب سایت: university of Harvard

تلفن تماس: ۱۰۰۰-۴۹۵ (۶۱۷)

پیشنهادی:  دانشگاه شیکاگو
نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج