دانشگاه کاردیف – University Of Cardiff

۱۰/ تیر ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)

دانشگاه کاردیف در شهری با همین نام و در جنوب غربی بریتانیا و مرکز کشور ولز و در کنار اقیانوس اطلس واقع شده است. اگر بخواهیم موقعیت کاردیف را نسبت به لندن بسنجیم باید گفت این شهر در غربی ترین نقطه نسبت به لندن واقع شده و به لحاظ امکانات، شهری است که بسیاری از امکانات رفاهی اعم از اقتصادی،گردشگری،تحصیلی و … را داراست. اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از شهرهای ولز را داشته باشیم می توان گفت این کشور دانشگاههای بسیاری دارد که می توان آن ها را به این ترتیب برشمرد:

دانشگاه کاردیف انگلستان

دانشگاه کاردیف در معرفی خود می گوید ما از نظر کیفیت پژوهش رتبه پنجم و از نظر تاثیر این پژوهش ها رتبه دوم را در میان دانشگاههای بریتانیا در سال ۲۰۱۴ را کسب کرده ایم. و می گوید ما دائما در حال افزایش رتبه خود در رتبه بندی دانشگاههای جهان هستیم و مفتخریم به اینکه در میان دانشگاههای بریتانیا در ۲۵ دانشگاه برتر و در رتبه بندی جهانی QS در میان ۱۲۵ دانشگاه برتر دنیا هستیم. و رتبه خود را در رتبه بندی های مختلف جهانی اعلام می کند.

سطح

سال

رتبه

راهنمای رتبه بندی

ملی

۲۰۱۵

۲۳

Complete

ملی

۲۰۱۵

۲۶

Guardian

ملی

۲۰۱۵

۲۷

Times & Sunday times

بین المللی

۲۰۱۴

۱۲۳

QS (جهانی)

Complete university guide

این سایت یک راهنمای آنلاین رتبه بندی دانشگاهها و دیگر مسائل مرتبط است که از سال ۲۰۰۷ آغاز به کار کرده است. این رتبه بندی از ۴ معیار برای رتبه بندی استفاده می کند: رضایت دانشجو، ارزیابی پژوهش ها، استانداردها و دورنمای فارغ التحصیلی. دانشگاه کاردیف در این رتبه بندی نسبت به سال گذشته اش ۱۲ پله صعود داشته است.

Guardian university guide

پیشنهادی:  ویدیو معرفی دانشگاه کاردیف انگلستان

متدولوژی این راهنما بر رتبه بندی موضوعی تمرکز دارد. این دانشگاه در این رتبه بندی نسبت به سال گذشته ۳ پله صعود داشته است که این صعود و پیشرفت مربوط به وقتی که برای هر دانشجو صرف می شود (در رتبه یازدهم) و نسبت کارکنان (دوازدهم) است.

The Times and Sunday Times University Guide

معیارهای این رتبه بندی شامل رضایتمندی دانشجویان، کیفیت پژوهش ها، چشم انداز فارغ التحصیلان، معدل دانشجویان، نسبت دانشجویان به کارکنان، خدمات و تسهیلات صرف شده، نرخ ترک تحصیل و مدارک تحصیلی ورودی می باشد. این دانشگاه نسبت به سال گذشته اش در بریتانیا ۶ پله صعود داشته است.

QS World University Rankings

بیش از ۸۵۰ دانشگاه نتایج این رتبه بندی ارزیابی می شوند. این دانشگاه با یک جهش ۲۰ پله ای نسبت به دو سال گذشته به رتبه ۱۲۳ در سال ۲۰۱۴ دست یافته است. این رتبه رشد این دانشگاه را در دو دسته اعتبار آکادمیکی و جایگاهش به عنوان یک مقصد برای دانشجویان بین المللی تایید می کند.

بر اساس نظر سنجی های انجام شده بیش از ۸۵% دانشجویان از تحصیل خود در این دانشگاه رضایت داشته اند.

بهترین دانشگاه انگلستان

مراکز دانشگاهی

دانشگاه کاردیف دو مرکز دانشگاهی دارد که عبارتند از: Cathays Park campus و Heath Park campus

Cathays Park campus

این بخش از دانشگاه که بسیاری از دانشکده ها در آن واقع شده و رشته های بسیاری در آن تدریس می شود در مرکز شهر زیبای کاردیف واقع شده است. رشته هایی که در این مرکز تدریس می شوند شامل:

دانشکده هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی دانشکده پزشکی و علوم زندگی دانشکده مهندسی و علوم فیزیکی
مدیریت علوم زیستی معماری
زبان انگلیسی، ارتباطات و فلسفه دندانپزشکی شیمی
تاریخ، باستان شناسی و مذهب علوم بهداشت و درمان علوم کامپیوتر و انفورماتیک
روزنامه نگاری، رسانه و مطالعات فرهنگی داروسازی علوم زمین و اقیانوس
قانون و سیاست اپتومتری و علوم بینایی مهندسی
آموزش های مادام العمر تحصیلات تکمیلی در آموزش های پزشکی و دندانپزشکی ریاضیات
زبان های مدرن روانشناسی فیزیک و ستاره شناسی
موزیک
جغرافیا و برنامه ریزی
علوم اجتماعی
پیشنهادی:  دانشگاه متروپولیتن لندن - London metropolitan university

 

  • اطلاعاتی در مورد شرایط اولیه ای که دانشجویان ایرانی برای ورود به این دانشگاه باید دارا باشند از طریق این لینک قابل دسترسی است.

اخذ پذیرش:

دانشگاه کاردیف تنها یک درخواست پذیرش را برای هر دانشجو در هر ترم منظور کرده و در صورتی که بیش از یک درخواست ثبت شود تنها اولین درخواست را بررسی خواهد کرد. برای به جریان افتادن روند درخواست پذیرش نیز ثبت حداقل یک معرفی نامه از طرف دانشجو الزامی است. نمونه این درخواست از طریق این لینک در دسترس است که می بایستی معرف دانشجو آن را پر کرده و برای دانشجو ارسال کند تا او نیز در زمان ثبت نام آن را ارائه کند.

 

خوابگاه دانشجویی:

دانشگاه کاردیف خوابگاه های متنوعی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. اگر در مقطع لیسانس بخواهید تحصیل کنید و مایل باشید در خوابگاهی اقامت کنید که همه، دانشجویان این مقطع باشند، می توانید از خوابگاه دانشجویان لیسانس استفاده کنید. اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارید می توانید خوابگاه تحصیلات تکمیلی را انتخاب کنید. و یا حتی می توانید خوابگاهی را انتخاب کنید که از تمام مقاطع تحصیلی دانشجو داشته باشد. خوابگاه متاهلی، خوابگاه مخصوص دانشجویانی که ناتوانی جسمی دارند، خوابگاه گروه های آموزشی و خوابگاه مخصوص خانواده هایی که برای دیدن فرزندانشان می آیند از انواع مختلف خوابگاههای این دانشگاه است.

همچنین می توانید از لینک خوابگاه ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خوابگاهها استفاده کنید.

هزینه تحصیل و زندگی:

دانشجویان کارشناسی

هزینه تحصیل سالانه در دانشگاه کاردیف به گروه های زیر تقسیم می شود.

گروه هزینه تحصیل بر اساس پوند (۲۰۱۵/۱۶)
هنر ۱۴.۰۰۰
مدیریت ۱۴.۵۰۰
علوم پایه ۱۷.۵۰۰
علوم زیستی ۱۸.۰۰۰
بالینی ۳۱.۰۰۰

دانشجویان کارشناسی ارشد

گروه هزینه تحصیل بر اساس پوند (۲۰۱۵/۱۶)
هنر ۱۴.۰۰۰
مدیریت ۱۶.۴۷۰-۱۸.۶۰۰
علوم پایه ۱۷.۵۰۰

توجه: این اطلاعات مرتبا در سایت دانشگاه به روز خواهند شد.

وب سایت دپارتمان مالی

هزینه های زندگی:

هزینه زندگی در این شهر و دانشگاه به راحتی از طریق لینک زیر قابل مشاهده است.

هزینه های زندگی در انگلستان

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج