دانشگاه یو سی ال – UCL University

۱۰/ تیر ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (3 votes, average: 5٫00 out of 5)

 دانشگاه یو سی ال دانشگاهی واقع در منطقه بلومزبری شهر لندن است که در سال ۱۸۲۶ تحت نام دانشگاه لندن و به عنوان جایگزینی برای دانشگاههای آکسفورد و کمبریج تاسیس شد. این دانشگاه از مهمترین مراکز تحقیقات و تحصیلات عالی در دنیا به شمار می رود. دانشگاه یو سی ال در استرالیا و قطر نیز شعبه دارد.

رتبه دانشگاه در نظام های رتبه بندی مختلف:

۲۰۱۵

نظام رتبه بندی

۵

QS

۱۷

Times

۹

Complete

 

در نظام رتبه بندی Complete این دانشگاه در بین دانشگاههای بریتانیا در سال ۲۰۱۵ رتبه ۹ و در سال ۲۰۱۶ رتبه ۱۳ را کسب کرده است.

دانشگاه یو سی ال

 

رشته ها و گرایش ها

این دانشگاه نیز مانند بسیاری دیگراز دانشگاهها رشته های بسیاری دارد. رشته هایی مانند پزشکی، مهندسی،مدیریت و … که هر کدام می توانند به صورت تمام وقت، نیمه وقت،ترکیبی از هر دو و یا آموزش از راه دور ارائه شوند.

کارشناسی

کارشناسی ارشد

باستان شناسی معماری
معماری پژوهش های آکادمیک و روش های آن
فیزیک و نجوم تصویر برداری پیشرفته
بیوشیمی تاریخ
علوم پزشکی مدیریت و رهبری کاربردی
بیوتکنولوژی ایمونولوژی کاربردی
شیمی زبانشناسی کاربردی
علوم کامپیوتر باستان شناسی
اقتصاد (اقتصاد و کسب کار با مطالعات شرق اروپا- اقتصاد و کسب و کار با مطالعات شرق اروپا با یک سال در خارج از کشور-اقتصاد و جغرافیا- اقتصاد و آمار) طراحی معماری
علوم زمین معماری
مهندسی (بیوشیمی-پزشکی- عمران- الکترونیک- مکانیک و مدیریت مالی- مکانیک) توسعه طراحی ساختمانی و شهری
هنر علوم زیستی
جغرافیای زیست محیطی مهندسی و طراحی زیست محیطی
زبان فرانسه مهندسی عمران ( با گرایش های سیستم های زیست محیطی، اطلاعات علوم جغرافیایی، طراحی یکپارچه، طراحی لرزه ای، نقشه برداری)
زبان انگلیسی علوم کامپیوتر
جغرافیا گرافیک کامپیوتری
تاریخ دندانپزشکی
حقوق اقتصاد و مدیریت ساخت و ساز
زبان شناسی ساخت دارو، کشف و توسعه دارو،کشف دارو و مدیریت دارویی
ریاضیات اقتصاد (سیاست اقتصادی- اقتصاد- اقتصاد و سیاست انرژی و محیط زیست- اقتصاد،دولت و جامعه: اقتصاد و کسب و کار- اقتصاد،دولت و جامعه:ملت،تاریخ و جامعه- اقتصاد،دولت و جامعه:سیاست و امنیت- اقتصاد،دولت و جامعه:سیاست و اقتصاد بین الملل)
دارو شناسی آموزش (روانشناسی- آموزش- آموزش و توسعه بین المللی- آموزش و تکنولوژی- آموزش،جنسیت و توسعه بین المللی- آموزش، ارتقا بهداشت و توسعه بین المللی و…)
علوم اعصاب مهندسی و مالی (مدیریت ریسک مالی- مهندسی سیستم های مالی- ریاضیات مالی)
فلسفه انگلیسی (آموزش انگلیسی- زبانشناسی انگلیسی)
روانشناسی حقوق بشر
برنامه ریزی، مدیریت و طراحی شهری تاریخ هنر
مطالعات شهری نوآوری در ICT
دندانپزشکی
حقوق
مدیریت
آموزش
مدیریت تکنولوژی
طراحی شهری

و بسیاری رشته و گرایش های دیگر که از طریق لینک رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا می توانید آن ها را جستجو کنید.

هزینه های تحصیل

شهریه سالانه دانشگاه برای سال ۲۰۱۵ برای دانشجویان دوره کارشناسی حدود حداقل ۹۰۰۰ پوند می باشد. ممکن است این رقم در سال ۲۰۱۶ افزایش پیدا کند.

هزینه های تحصیل بر اساس بومی و یا بین المللی بودن دانشجویان متفاوت است. این هزینه بر اساس یک سال تحصیلی و یا قسمتی از سال تحصیلی است که دانشجو ثبت نام کرده است و هزینه های ثبت نام، شهریه و نظارت بر دانشجو را در بر می گیرد.

اگر بخواهید از وام های شهریه دانشگاه استفاده کنید حتما باید از نحوه بازپرداخت آن مطلع باشید. شما زمانی ملزم به بازپرداخت وام هستید که فارغ التحصیل شده و دانشگاه را ترک کرده و بیش از ۲۱.۰۰۰ پوند در سال درآمد کسب کنید. در این صورت شما باید %۹ درآمد خود را که بیش از ۲۱.۰۰۰ در سال است را بپردازید. به طور مثال اگر فرد سالانه ۲۵.۰۰۰ پوند درآمد داشته باشد بایستی ۹% از ۴.۰۰۰ پوند را که معادل ۳۶۰ پوند است را در سال بپردازد که ماهانه ۳۰ پوند می شود.

پیشنهادی:  دانشگاه های انگلستان مورد تایید وزارت علوم

کار در حین تحصیل

دانشجویان می توانند مثل همه دانشجویانی که این کار را می کنند برای پوشش هزینه های خود در حین تحصیل کارهای پاره وقت انجام دهند. یکی از مزایایی که زندگی و تحصیل در لندن دارد وجود فرصت های شغلی و تنوع بسیار زیاد آن است. دانشگاه سرویسی دارد که به دانشجویان کمک می کند تا یک کار منعطف و پاره وقت پیدا کنند که با استفاده از این لینک می توانید به آن دسترسی داشته باشد.

هزینه های زندگی

 دانشجو/شهریه

دانشجویان انگلیسی

دانشجویان بین المللی

شهریه دانشگاه ۴.۶۳۵ تا ۲۴.۴۱۰ پوند ۱۶.۶۹۰ تا ۴۱.۴۱۰ پوند
هزینه های زندگی

۱۱.۴۰۰ تا ۱۶.۷۴۴ پوند

۱۱.۴۰۰ تا ۱۶.۷۴۴ پوند

 

تخمین اینکه یک دانشجو چقدر هزینه دارد به سبک زندگی و شرایط او بستگی دارد. مثلا برای یک دانشجوی کارشناسی ارشد که دوره تحصیل او ۵۲ هفته طول می کشد متوسط هزینه های او ۳۲۲ پوند در هفته تخمین زده می شود.

به عنوان یک راهنمایی می توان گفت هزینه های یک هفته برای آیتم های اساسی هر دانشجو تقریبا می تواند مقادیر زیر باشد:

 • متوسط ۱۴۵ پوند برای هر هفته اقامت
 • ۱۵۰ پوند برای غذا
 • ۱۰ پوند برای لوازم مورد نیاز
 • ۸۶ پوند برای تفریحات و کارهای شخصی
 • ۲۰ پوند برای سفر و حمل و نقل
 • ۱۰ پوند برای خرید کتاب و لوازم التحریر
 • ۶۶ پوند برای بیمه

دانشگاه یو سی ال انگلستان

دوره های کوتاه مدت

دانشگاه علاوه بر دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، دوره های کوتاه مدت تخصصی نیز برگزار می کند. که شامل ۴ دوره اصلی می شود:

 • دوره های اجرایی

این دوره های آموزشی و تجاری بر آموزش های لازم برای مدیران اجرایی، رهبران، مدیران و فارغ التحصیلان در هر دو بخش دولتی و خصوصی تمرکز دارد و به آن ها کمک می کند تا سریعتر به بازار هدف خود دست پیدا کرده و همچنین حمایت از توسعه شغل و رشد فردی را در دستور کار خود دارد. این دوره ها تمام دوره های هنری، مدیریتی، مهندسی، زبان خارجه، پزشکی، حقوق و … را در بر می گیرد که بر اساس موضوع، نوع دوره(آنلاین, حضوری و ترکیبی از هردو) هزینه و تاریخ شروع دوره تقسیم بندی شده اند.

 • پیشرفت های حرفه ای

این دوره برای افزایش دانش و مهارت در محیط کار طراحی شده.

 • آموزش های فردی

این آموزش ها هیچ ارتباطی به دوران کودکی، مدرسه و یا دانشگاه ندارد و به آموزش هایی می پردازد که به سراسر دوران زندگی مربوط می شود. این دوره ها به بسیاری از حوزه های آموزش های شخصی در سراسر زندگی می پردازد.

 • مدارس تابستانی

این مدارس دوره های فشرده مطالعاتی را برای اهداف فردی و یا حرفه ای ارائه می کنند. شرکت کنندگان ممکن است به طور فردی و یا گروهی در این دوره ها شرکت کنند، این ها افرادی از انگلستان و یا خارج از این کشور هستند که می خواهند از تجربه یک آموزش با کیفیت در قلب لندن لذت ببرند. در این دسته دوره هایی برای دانش آموزان ۱۲ ساله، دانش آموزان ۱۱-۷ ساله و همچنین برای معلمان ارائه می شود.

پیشنهادی:  دانشگاه کاردیف - University Of Cardiff

هزینه های زندگی در لندن

هزینه هایی که یک دانشجو در لندن می تواند داشته باشد شامل موارد زیر است.

هزینه اقامت، سفر، سرگرمی ها،خرید کتاب، غذا و لباس.

 • اطلاعاتی در مورد تفریحات، غذا و نوشیدنی و هزینه های آن را می توانید در این لینک مشاهده کنید و همچنین

اقامت:

انواع مختلفی از خوابگاهها توسط دانشگاه ارائه می شود:

خوابگاه دانشجویی – خانه های دانشجویی- خوابگاه برای خانواده ها، خوابگاه متاهلی و خوابگاههایی مخصوص دانشجویان بین المللی( البته دانشجویان بین الملی می توانند هر در هر نوع خوابگاهی که علاقه دارند اقامت کنند و اینطور نیست که فقط بتوانند خوابگاه دانشجویان بین المللی را انتخاب کنند) . هر یک از این خوابگاهها اتاق های یک تخته، دو تخته و سوئیت ارائه می کنند که با قیمت های مختلفی ارائه می شود.

به طور کلی دانشجویان این دانشگاه ۲ نوع اقامت را می توانند انتخاب کنند: خوابگاه و یا خانه های دانشجویی. خوابگاه که تنها صبحانه و شام ارائه می دهد و خانه های دانشجویی که در آن تجهیزاتی مانند اجاق گاز، یخچال، فریزر و ماکروفر به اشتراک گذاشته می شود تا دانشجویان خودشان وعده های غذایی شان را تهیه کنند.

برخی از این خوابگاهها توسط دانشگاه UCL مدیریت می شود، برخی مشارکتی و برخی توسط دانشگاههای طرف قرارداد مانند دانشگاه لندن(University of London).

تمام انواع خوابگاهها تجهیزاتی مانند یک اتاق خواب با تختخواب، میز مطالعه، صندلی میز و کمد لباس، اینترنت و ماشین لباسشویی را به شما ارائه می کنند. تسهیلات دیگری هم مانند سالن تلویزیون، اتاق کامپیوتر و سالن دوچرخه نیز در دسترس است.

برای دانشجویانی که ناتوانایی هایی دارند تسهیلات دیگری هم علاوه بر این موارد ارائه می شود.

توجه:هزینه هایی که در سایت دانشگاه برای خوابگاهها ذکر شده تقریبی و بر اساس یک هفته می باشد. قیمت های دقیق در نامه پذیرش خوابگاه قید می شود. برای رزرو خوابگاه تقریبا ۵۰۰ پوند باید به عنوان بیعانه در ابتدا بپردازید.

بورسیه

هر ساله تعداد زیادی بورسیه و یا همان کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه ارائه می شود. بر اساس مقطع تحصیلی، رشته و … در سایت دانشگاه می توانید بورس مناسب با خود را پیدا کنید. این دانشگاه با مجموعه بانک های LIODS قرارداد همکاری برای تخصیص بورس های تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه منعقد کرده است. انواع مختلف بورسیه در این دانشگاه رواج دارد: بورسیه برای دانشجویانی که وارد این دانشگاه خواهند شد و بورسیه دانشجویان در حال تحصیل. این بورسیه ها از ۱۰۰۰ پوند شروع شده و بسته به شرایط دانشجو حتی می تواند بورس کامل باشد. بورس برای دانشجویان در حال تحصیل می تواند به صورت تخفیفات و یا وام باشد.

University Informations

Website: www.ucl.ac.uk

Tel: +44 20 7679 2000

Address: University College London, Gower Street, London, WC1E 6BT

Admission enquiries undergraduate

Email: undergraduate-admissions@ucl.ac.uk

Admission enquiries postgraduate

email: admissions@ucl.ac.uk

Admission enquiries postmaster

email: postmaster@ucl.ac.uk

Accommodation

خوابگاه دانشجویی

Web: www.ucl.ac.uk/accommodation
Tel: +۴۴ (۰)۲۰ ۷۶۷۹ ۶۳۲۲
Fax: +۴۴ (۰)۲۰ ۷۳۸۳ ۰۴۰۷

Email: residences@ucl.ac.uk

Address: UCL Student Residences, University College London, 117 Gower Street, London WC1E 6AP

خانه شخصی

Email: housing@lon.ac.uk
Web: www.housing.lon.ac.uk
Tel: +۴۴ (۰)۲۰ ۷۸۶۲ ۸۸۸۰
Fax: +۴۴ (۰)۲۰ ۷۸۶۲ ۸۰۸۴

Address: University of London Union, 4th floor, Malet Street, London WC1E 7H

Fees and Credit Control Section
Email: fees@ucl.ac.uk
Tel: +۴۴ (۰)۲۰ ۷۶۷۹ ۴۱۲۵
Fax: +۴۴ (۰)۲۰ ۷۶۷۹ ۴۱۲۸

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج