بازگشایی سفارت انگلستان و روند جدید صدور ویزای انگلستان

۸/ اسفند ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (3 votes, average: 5٫00 out of 5)

سفارت انگلستان که در سال ۹۰ دفتر خود را در تهران تعطیل کرده بود از روز چهارشنبه، پنجم اسفند مجددا کار خود را در حوزه صدور ویزای انگلستان به ایرانیان آغاز کرده است. پیش از این ایرانیانی که قصد گرفتن ویزای این کشور را داشتند باید به کشورهای ترکیه و یا امارات سفر می کردند و برای انجام مصاحبه درگیر گرفتن هتل، ویزا و بلیط این کشورها می شدند.

روند جدید صدور ویزای انگلستان

روند جدید صدور ویزای انگلستان

اما جدیدا کنسولگری انگلستان روند جدیدی برای صدور ویزای این کشور در نظر گرفته است.

شهروندان ایرانی که از اوایل صبح روز چهارشنبه برای گرفتن ویزا به کنسولگری انگلستان در تهران واقع در خیابان فردوسی مراجعه می‌کردند با درهای بسته کنسولگری مواجه می‌شدند اما در کنار در سفارت و در پایین تابلویی که چند ماه پیش هم‌زمان با سفر فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس به تهران نصب و روی آن نوشته شده بود که با وجود باز بودن سفارت از صدور ویزا معذور هستند برگه‌ای الصاق شده بود.

بر روی این برگه به نقل از “مرکز درخواستی ویزای انگلستان در ایران” آمده است که متقاضیانی که قرار ملاقات برای ارسال درخواست ویزای خود در ایران را دارند باید قبل از بازدید مرکز درخواستی ویزا به منظور ارائه دادن درخواست و ثبت‌نام بیومتریک در وب‌سایت VFS Global ثبت‌نام کنند. نمونه این برگه توسط پلیس دیپلماتیک مستقر در مقابل درب سفارت،‌ دراختیار مراجعه کنندگان قرار می‌گرفت.

هم‌چنین وب‌سایت https://ukvi-international.faq-help.com برای پاسخگویی به سوال متقاضیان ویزای انگلستان معرفی شده است.

پیشنهادی:  فهرست موسسات مجاز اعزام دانشجو بروزرسانی شد
نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج