بورس تحصیلی آلمان

۲۷/ فروردین ۱۳۹۵
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)

اخذ بورس های مختلف تحصیلی جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی برای متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل در دیگر کشورها موضوعی بسیار حائز اهمیت است. گرفتن بورس های تحصیلی بر اساس ویژگی ها و قوانین مختلف هر کشور شرایط مختلفی دارد.

بورس تحصیلی آلمان

بورس تحصیلی آلمان

در هر کشوری ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی وجود دارد که دانشجویان خارجی خود را بورس و تامین مالی می کنند. در آلمان نیز هشت نهاد وجود دارد که این بورس ها را به دانشجویان ارائه می کنند. این موسسات نیز مانند دیگر موسسات قوانینی را وضع کرده اند تا بر اساس اولویت های خود این بورس ها را اعطا کنند. برخی از این شرایط شامل: تحصیل حداقل در یک مقطع تحصیلی در آلمان، اتمام تحصیل در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه، اخذ نمرات خوب در دوره کارشناسی، شرکت در همایش ها و سمینارهایی که آن نهاد برگزار می کند. برای دانشجویان مقطع دکترا نیز این موضوع که متقاضی بتواند با یک استاد صحبت کرده و نامه پذیرش را از وی بگیرد بسیار مهم است. مورد بسیار مهم دیگری نیز که وجود دارد این است که دانشگاه و سفارت آلمان باید این اطمینان را داشته باشند دانشجو پس از تحصیل به کشور خود باز خواهد گشت.

در برخی موارد و با شرایطی خاص یکی دیگر از شرایط بورس شدن در آلمان، بورس مشروط است. برخی دانشگاه ها تحت شرایطی ویژه و خاص از دانشجو شهریه دریافت نمی کنند و دانشجو متعهد می شود پس از پایان تحصیلات خود این شهریه را به دانشگاه باز می گرداند.

پیشنهادی:  دانشگاه واترلو کانادا

یکی دیگر از موارد مهم در اخذ بورس و پذیرش تحصیلی ارائه مدرکی دال بر تسلط متقاضی به زبان آلمانی است. برای دریافت این مدارک می توان در آزمون های زبانی که هم در ایران و هم در آلمان برگزار می شود شرکت کرد.

سوالات خود را در خصوص بورس تحصیلی آلمان می توانید در بخش دیدگاه های همین مطلب مطرح کنید تا کارشناس مربوطه پاسخگوی شما باشد.

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج