ویدیو ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا

۱۴/ مرداد ۱۳۹۵
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (5 votes, average: 4٫40 out of 5)

در این مطلب از سایت راهنمای تحصیل در خارج تصمیم گرفتیم ویدیو ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا را برای علاقه مندان تحصیل در آمریکا قرار دهیم. این ویدیو بر اساس رتبه نبدی QS و برای سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ می باشد.

همانطور که گفتیم این ویدیو بر اساس نظام رتبه بندی Qs آماده شده است, در ادامه ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا در سال ۲۰۱۶ را معرفی خواهیم کرد.

۱۰ دانشگاه برتر آمریکا سال ۲۰۱۶

Massachusetts Institute of Technology (MIT)

دانشگاه ماساچوست دانشگاهی خصوصی واقع در شهر کمبریج، در ایالت ماساچوست آمریکا است. این دانشگاه معمولاً با نام اختصاری آن، یعنی ام‌آی‌تی (MIT) شناخته می‌شود و موسس آن ویلیام بارتون راجرز در سال ۱۸۶۱ است. دانشگاه ام‌آی‌تی همه ساله به‌عنوان بهترین دانشگاه مهندسی جهان انتخاب می‌شود. اگر بخواهیم از چهره‌های بین المللی فارغ اتحصیل این دانشگاه نام ببریم می توانیم به «کوفی عنان» دبیرکل سابق سازمان ملل متحد، «بنجامین نتانیاهو» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی و «ریچارد استالمن» بنیانگذار پروژه «گنو» اشاره کنیم. (ادامه مقاله» دانشگاه MIT)

Harvard University

دانشگاه هاروارد یک دانشگاه خصوصی در شهر کمبریج ایالت ماساچوست در ایالات متحده است که سال تاسیس آن به ۱۶۳۶ بر می گردد. این دانشگاه ۲۴۰۰ عضو هیئت علمی و حدود ۲۱.۰۰۰ دانشجو دارد. بیش از ۳۲۳.۰۰۰ فارغ التحصیل دارد که بیشتر از ۲۷۱.۰۰۰ نفر از آن ها اهل آمریکا و نزدیک ۵۲.۰۰۰ نفر از آن ها اهل ۲۰۱ کشور دیگر جهان بوده اند. این دانشگاه ۴۷ برنده جایزه نوبل داشته است. (ادامه مقاله» دانشگاه هاروارد)

Stanford University

دانشگاه استنفورد در سال ۱۸۸۵ میلادی در شهر استنفورد ایالت کالیفرنیا آمریکا ساخته شد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حدود ۱۵.۰۰۰ دانشجو و اعضای هیئت علمی آن در حدود ۱۸۰۰ نفر می باشد. از برجسته ترین چهره های تحصیلکرده ایرانی در دانشگاه استنفورد می توان به سیمین دانشور، امید کردستانی(مدیر مالی شرکت گوگل)، مریم میرزاخانی نخستین بانوی برنده مدال فیلدز در ریاضیات را نام برد. (ادامه مقاله» دانشگاه استنفورد)

California Institute of Technology (Caltech)

University of Chicago

دانشگاه شیکاگو (university of Chicago) یک دانشگاه خصوصی است که در سال ۱۸۹۱ میلادی در ایالت ایلینوی شهر شیکاگو در آمریکا تاسیس شده است. دانشگاه شیکاگو ۱۴۰۲۲۱ دانشجو دارد که ۲۱% از آن ها را دانشجویان خارجی و بین المللی تشکیل می دهند. دانش آموختگان این دانشگاه ۸۲ مرتبه موفق به اخذ جایزه نوبل شده اند. از دانش آموختگان برتر این دانشگاه می توان افرادی مانند ساموئل هانتینگتون، ریچارد رورتی و جیمز واتسون را نام برد. (ادامه مقاله» دانشگاه شیکاگو)

Princeton University

دانشگاه پرینستون یک دانشگاه خصوصی در شهر پرینستون در ایالت نیوجرسی است آمریکاست که در سال ۱۷۴۶ میلادی تاسیس شده است. دانشگاه پرینستون چهارمین دانشگاه قدیمی در ایالات متحده و یکی از پرافتخارترین دانشگاه ها در تمام دنیاست. دانشگاه پرینستون در حال حاضر بیش از ۵۲۰۰ دانشجوی مارشناسی و ۲۶۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی و بیش از ۱۱۰۰ عضو هیئت علمی دارد. (ادامه مقاله» دانشگاه پرینستون)

Yale University

Johns Hopkins University

Cornell University

University of Pennsylvania

 

پیشنهادی:  10 کالج که ورود به آنها مشکل است

خب سعی کردیم از هر دانشگاه توضیح کوتاهی را قرار دهیم, حالا دعوت میکنم ویدیو ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا را مشاهده کنید؛

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج