تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

۱۴/ اردیبهشت ۱۳۹۶
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (7 votes, average: 4٫71 out of 5)

تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای مختلف جهان همواره متقاضیان بسیاری داشته است. یکی ازکشورهایی که در سالهای اخیر پیشرفت بسیاری در علم پزشکی و رواج آن در دنیا داشته است کره جنوبی است. این کشور یکی از مراکز اصلی توسعه علم و جذب دانشجویان خارجی در آسیاست. به طوری که در حال حاضر دانشجویان خارجی را از حدود ۲۰۰ کشور دنیا جذب کرده است.

برخی از مهمترین دلایلی که سبب علاقه متقاضیان به تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی شده است به شرح زیر می باشد:

 1. تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در این کشور به زبان انگلیسی نیز مقدور است.
 2. کیفیت بالای آموزشی در کره جنوبی
 3. دانشجویان خارجی اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را خواهند داشت به علاوه در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات تابستان اجازه کار تمام وقت دارند.
 4. امکان اخذ بورس و کمک هزینه تحصیلی برای متقاضیانی که معدل و رزومه خوبی دارند وجود دارد.

تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی دو نوع مختلف دوره وجود دارد که ۴ سال و ۶ سال می باشد. دوره های ۴ سال برای افرادی که قصد بازگشت و کار در ایران را دارند مناسب نیست چون وزارت بهداشت ایران نوع ۴ سال این دوره را قبول نداشته و ارزشیابی نمیکند. بنابراین متقاضیان رشته پزشکی در کره جنوبی که قصد بازگشت به کشور و کار را دارند باید دوره ۶ سال این رشته را بگذرانند.

پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

زبان تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی میتواند به یکی از زبان های کره ای و انگلیسی باشد. بنابراین در ابتدای کار و زمان ارسال درخواست برای دانشگاه داشتن مدرک زبان کره ای ضرورتی ندارد و میتوان با نمره زبان پذیرش این رشته را گرفت. هر دانشگاهی نمره خاصی را مشخص کرده است اما معمولا نباید نمره آیلتس زیر ۶.۵ داشت. پس از ورود به دانشگاه، کلاسهای مختلفی نیز برگزار خواهد شد تا دانشجویان به زبان کره ای نیز آشنا شوند.

پیشنهادی:  بورس تحصیلی دولت سوئیس (Excellence)

دوره پزشکی در کره جنوبی شامل دو دوره اصلی است که بخش اول آن دروس تئوریک و بخش دوم آن فعالیت در بیمارستان است و در واقع به دلیل همین بخش دوم است که دانشجویان باید به زبان کره ای نیز آشنا شوند تا بتوانند در بیمارستان و در تعامل با مردم و بیماران موفق باشند.

دلیل دیگری که برای تسلط به زبان کره ای در طول تحصیل وجود دارد آزمون پایان دوره است. فارغ التحصیلان رشته پزشکی در کره جنوبی در پایان تحصیل خود باید در یک آزمون جامع شرکت کنند تا در صورت قبولی در آن بتوانند مجوز پزشکی خود را کسب کنند.این در آزمون که سطح بسیار بالایی دارد و آزمون مشکلی برای فارغ التحصیلان است تسلط به زبان کره ای ضروری می باشد.

از میان دانشگاه های کره جنوبی دانشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد (لیست دانشگاه های کره جنوبی مورد تایید وزارت علوم) دانشگاه ملی سئول Seoul National University است که در رتبه بندی های جهانی نیز رنکینگ خوبی دارد.

شروع سال تحصیلی در کره جنوبی ۲ بار در سال است که ماه های سپتامبر و مارس است.

مدارک لازم پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

 • ریز نمرات و مدرک تحصیلی
 • تصویر مدارک شناسیایی
 • تصویر صفحه اول پاسپورت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • ۱۲ عدد عکس پاسپورتی
 • پرینت حساب بانکی جهت ارائه به سفارت

شهریه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی

شهریه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های کره جنوبی ترمی حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار می باشد.

پیشنهادی:  دانشگاه ادینبورگ انگلستان

هزینه زندگی در کره جنوبی نیز برای دانشجویان خوابگاهی حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار ماهیانه است.

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج