بورس تحصیلی دانشگاه استنفورد

۱۲/ اسفند ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (5 votes, average: 4٫80 out of 5)

دانشگاه استنفورد در سال ۱۸۸۵ میلادی در شهر استنفورد ایالت کالیفرنیا آمریکا ساخته شد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حدود ۱۵.۰۰۰ دانشجو و اعضای هیئت علمی آن در حدود ۱۸۰۰ نفر می باشد. از برجسته ترین چهره های تحصیلکرده ایرانی در دانشگاه استنفورد می توان به سیمین دانشور، امید کردستانی(مدیر مالی شرکت گوگل)، مریم میرزاخانی نخستین بانوی برنده مدال فیلدز در ریاضیات را نام برد.

رنکینگ دانشگاه استنفورد

رتبه در سال ۲۰۱۵

نظام رتبه بندی

۲

shanghay

۳

Leiden

۴

Times

۷

QS

بورس تحصیلی دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد هر ساله یک گروه ۱۰۰ نفره از دانشجویان با استعداد و متعهد را از سراسر جهان و با ملیت های مختلف شناسیایی کرده و در سطح کارشناسی ارشد بورس کامل تحصیلی به آنان ارائه می کند. این بورس تحصیلی با عنوان Knight-Hennessy که هزینه های تحصیل و زندگی را به طور کامل متقبل می شود بزرگترین بورس تحصیلی اعطا شده در سراسر جهان است.

یک کمیته علمی مشورتی به واحد پذیرش دانشگاه و همینطور دانشجویان در امر پذیرش و اعلام معیارهای پذیرش و بورس کمک خواهد کرد. دانشگاه استنفورد بررسی و پذیرش دانشجویان آتی این بورس – دانشجویانی که حداقل سه سال از تحصیلات کارشناسی خود را به اتمام رسانده باشند – را در تابستان ۲۰۱۷ آغاز خواهد کرد و پذیرش آن ها را برای پاییز ۲۰۱۸ صادر خواهد کرد.

این بورس به تمام دانشجویان رشته های حقوق، مدیریت، پزشکی، مهندسی و جامعه شناسی، آموزش، زمین-انرژی و علوم زیست محیطی تعلق می گیرد.

 

بورس تحصیلی دانشگاه استنفورد

Stanford University Scholarship

پیشنهادی:  تحصیل در سوئیس
نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج