نمونه سوالات اینترویو – Interview Questions

۱۴/ اسفند ۱۳۹۴
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (4 votes, average: 5٫00 out of 5)

نمونه سوالات اینترویو

پس از گذراندن تمامی مراحل اخذ پذیرش و پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور برخی دانشگاه ها از دانشجو می خواهند یک زمانی را جهت برگزاری یک جلسه اینترویو یا دانشگاه هماهنگ کند. اینترویو در واقع همان سوال و جواب اداره پذیرش دانشگاه با دانشجو است. البته برخی دانشگاه ها نیز پیش از دادن پذیرش به دانشچو اقدام به برگزاری این جلسه می کنند و در واقع ارائه پذیرش را منوط به نتیجه این جلسه اعلام می کنند. هدف از برگزاری این جلسه و پرسیدن این سوالات از دانشجو هم آمادگی دانشجو برای اینترویویی است که در سفارت انجام می شود و هم این که مطمئن شوند فردی که به عنوان دانشجو وارد این کشور می شود یک دانشجوی واقعی است نه فقط کسی که برای اقامت و یا اهداف دیگر می خواهد وارد این کشور شود. برگزاری جلسه اینترویو و پرسیدن سوالات اینترویو در گذشته به صورت حضوری انجام می شد اما اخیرا با توجه به مشکل بودن هماهنگی ها به صورت تلفنی و یا از طریق اسکایپ Skype انجام می شود. به این ترتیب که از قبل زمانی را به وقت کشوری که دانشجو در آن است هماهنگ می کنند تا در آن زمان دانشجو آمادگی لازم را داشته باشد. آمادگی هایی مانند داشتن اینترنت و آمادگی ذهنی و… .

نمونه سوالات اینترویو

لازم است قبل از مصاحبه، دانشجو یک سری مطالعات و آمادگی هایی را داشته باشد که در زیر به آن ها اشاره می شود:

 1. پیش از انجام اینترویو حتما بایستی در مورد دانشگاه و شهری که قرار است در آن ادامه تحصیل دهید تحقیق کنید. چون گاهی اوقات برای برخی دانشجویان دانشگاهی که می خواهند در آن ادامه تحصیل دهند چندان مهم نیست و تنها می خواهند در شهری تحصیل کنند که دوست، آشنا و یا اقوامی در آن شهر دارند. در جلسه اینترویو به هیچ وجه نبایستی چنین مطالبی را عنوان کرد. لازم است با فکر و حساب شده به سوالات پاسخ دهید.
 2. در مورد رشته تحصیلی که در آن پذیرش گرفته اید و یا درخواست پذیرش داده اید تحقیق کنید. تعداد واحدهای درسی، زمان شروع ترم، دروس عمومی و اختصاصی و در کل تحقیق جامعی از رشته انتخابی خود داشته باشید.
 3. سعی کنید پاسخ سوالات اینترویو را به صورت آکادمیک بدهید.
 4. در مورد کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن دارید بررسی کنید.
 5. در مورد دیگر دانشگاه های آن کشور نیز تحقیق کنید.

در فایل هایی که به صورت Pdf و به انگلیسی برای دانلود قرار گرفته است نمونه سوالات و راهنمای پاسخ به سوالات اینترویوی دانشگاه های خارج از کشور گردآوری شده است که کمک بسیاری به متقاضیان ادامه تحصیل در خارج خواهد کرد. پیشنهاد می شود با دقت این سوالات و راهنماها را مطالعه کنید تا بتوانید در این جلسه مهم به سوالات اینترویو پاسخ مناسب بدهید.

نمونه سوالات اینترویو

Interview Questions

 

بروزرسانی شده در ۱۷ خردادماه ۱۳۹۶

 • مجموعه سوالات اینترویو : ۱۰ فایل
 • مجموع اینترویو جدید: ۷ فایل ( ۱۷ / خرداد / ۱۳۹۶ )
 • حجم کل اطلاعات: ۳.۵ مگابایت
 • قیمت: ۲۵.۰۰۰ تومان۲۰.۰۰۰ تومان
 • پسورد فایل:  www.uniabroad.ir
 • زمان مجاز برای دانلود: ۳ روز
افزودن به سبد خرید