دانشگاه بیلکنت ترکیه

۷/ شهریور ۱۳۹۴
کانال تلگرام
به این مطلب امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره 2 5٫00 out of 5
Loading...

بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور و خصوصا تحصیل در دانشگاه های آسیایی، دانشگاه های ترکیه را به عنوان برترین دانشگاه های آسیا برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. یکی از این دانشگاه های ممتاز ترکیه دانشگاه بیلکنت است. دانشگاه بیلکنت (Bilkent university) در سال 1984 میلادی به عنوان اولین دانشگاه خصوصی کشور ترکیه در شهر آنکارا پایتخت این کشور تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از 12.000 دانشجو است که در 32 رشته کارشناسی و 51 رشته تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان بین المللی این دانشگاه از 64 کشور دنیا به این دانشگاه آمده اند. این دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و به عنوان یکی از 2 دانشگاه ممتاز این کشور معرفی شده است.

دانشگاه بیلکنت

رتبه و رنکینگ دانشگاه بیلکنت

رتبه در سال 2015

نظام رتبه بندی

201-255

Times

399

QS

دانشکده های دانشگاه بیلکنت ترکیه

دانشکده هنر، طراحی و معماری

دانشکده مدیریت کسب و کار

دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی

دانشکده موسیقی و هنرهای نمایشی

دانشکده آموزش

دانشکده مهندسی

دانشکده ادبیات و علوم انسانی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم

رشته های دانشگاه بیلکنت ترکیه

برخی از مهمترین رشته های دانشگاه بیلکنت موارد زیر را در بر می گیرد:

حسابداری

مالی و بانکداری

مهندسی کامپیوتر

اقتصاد

مدیریت

روابط بین الملل

حقوق

موسیقی

روانشناسی

زبان انگلیسی

طراحی شهری

فیزیک

هزینه تحصیل در دانشگاه بیلکنت

هزینه تحصیل سالیانه دانشجویان بین المللی دانشگاه بیلکنت ترکیه در شروع سال تحصیلی آنان یعنی سپتامبر به مبلغ 13.950 دلار همراه با 85 مالیات می باشد. این شهریه در دو قسط در ترم های پائیز و بهار دریافت می گردد. شهریه دانشگاه تنها به دلار از دانشجویان اخذ می شود.

حتما بخوانید:  پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

دانشگاه بیلکنت ترکیه

بورس تحصیلی دانشگاه بیلکنت

  1. پرداخت کمک هزینه تحصیلی بر اساس نمرات دوره دبیرستان دانشجو، نمرات امتحانی ملی یا بین المللی آن ها و معیارهای آکادمیکی دانشگاه می باشد.
  2. متقاضیان واجد شرایط می تواند از بورس کامل یا بخشی از کمک هزینه تحصیل خود بهره مند گردند. کمک هزینه تحصیلی در 5 سطح مختلف از 100% – 20% با فواصل 20% ارائه می شود. کمک هزینه خوابگاه تنها به تعداد کمی از دانشجویان ممتاز که بورس کامل گرفته اند تعلق می گیرد.
  3. دانشجویان می توانند حداکثر برای مدت 2 سال از بورس تحصیلی برای دوره مقدماتی زبان انگلیسی و 5 سال در مقطع کارشناسی 4 ساله بهره مند شوند.
  4. دانشجویانی که از کمک هزینه خوابگاه استفاده می کنند بایستی حداقل معدل 2.5 از 4 را داشته باشند. دانشجویانی که این شرط را از دست بدهند کمک هزینه ای برای خوابگاه دریافت نخواهند کرد.

خوابگاه های دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت با 26 خوابگاه با امکانات مختلف که در مرکز و شرق پردیس دانشگاهی دانشگاه بیلکنت قرار دارد بیش از 4000 دانشجو با پیشینه فرهنگی مختلف را در خود جای داده است. دانشجویان این خوابگاه ها می توانند اتاق های یک، دو و یا سه نفره و یا حتی سوئیت برای اقامت خود انتخاب کنند. هزینه این خوابگاه ها بنابر نوع اتاق سالیانه از 32.000 – 3.000 لیر می باشد.

دانشگاه بیلکنت خوابگاه هایی را نیز برای دانشجویانی که برای گذراندن یک دوره کوتاه مدت در تابستان به این دانشگاه می آیند نیز فراهم کرده است که هزینه آن ها به ازای هر روز 75 – 11 لیر است.

حتما بخوانید:  دانشگاه کاردیف - University Of Cardiff

هزینه خوابگاه های دانشگاه بیلکنت ترکیه را می توانید از طریق فایل زیر دانلود کنید.

هزینه خوابگاه های دانشگاه بیلکنت ترکیه

 

Web

Tel

 

http://www.bilkent.edu.tr/bilkent/academic/international/

+90-312-290-8098

اداره دانشجویان بین المللی

Publications

+90 312 290 4000

روابط عمومی

 

مقالات تخصصی و مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید؛