بورس تحصیلی دانشگاه استنفورد

۱۲/ اسفند ۱۳۹۴
کانال تلگرام
به این مطلب امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (اولین امتیاز را شما بدهید)
Loading...

دانشگاه استنفورد در سال 1885 میلادی در شهر استنفورد ایالت کالیفرنیا آمریکا ساخته شد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حدود 15.000 دانشجو و اعضای هیئت علمی آن در حدود 1800 نفر می باشد. از برجسته ترین چهره های تحصیلکرده ایرانی در دانشگاه استنفورد می توان به سیمین دانشور، امید کردستانی(مدیر مالی شرکت گوگل)، مریم میرزاخانی نخستین بانوی برنده مدال فیلدز در ریاضیات را نام برد.

رنکینگ دانشگاه استنفورد

رتبه در سال 2015

نظام رتبه بندی

2

shanghay

3

Leiden

4

Times

7

QS

بورس تحصیلی دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد هر ساله یک گروه 100 نفره از دانشجویان با استعداد و متعهد را از سراسر جهان و با ملیت های مختلف شناسیایی کرده و در سطح کارشناسی ارشد بورس کامل تحصیلی به آنان ارائه می کند. این بورس تحصیلی با عنوان Knight-Hennessy که هزینه های تحصیل و زندگی را به طور کامل متقبل می شود بزرگترین بورس تحصیلی اعطا شده در سراسر جهان است.

یک کمیته علمی مشورتی به واحد پذیرش دانشگاه و همینطور دانشجویان در امر پذیرش و اعلام معیارهای پذیرش و بورس کمک خواهد کرد. دانشگاه استنفورد بررسی و پذیرش دانشجویان آتی این بورس – دانشجویانی که حداقل سه سال از تحصیلات کارشناسی خود را به اتمام رسانده باشند – را در تابستان 2017 آغاز خواهد کرد و پذیرش آن ها را برای پاییز 2018 صادر خواهد کرد.

این بورس به تمام دانشجویان رشته های حقوق، مدیریت، پزشکی، مهندسی و جامعه شناسی، آموزش، زمین-انرژی و علوم زیست محیطی تعلق می گیرد.

 

بورس تحصیلی دانشگاه استنفورد

Stanford University Scholarship

حتما بخوانید:  نمونه سوالات آزمون آیلتس 1
مقالات تخصصی و مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید؛