برترین دانشگاه های کانادا

۲۹/ اردیبهشت ۱۳۹۵
لطفاً امتیاز دهید
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (3 votes, average: 3٫33 out of 5)

از میان کشورهایی که علاقه مندان بسیاری برای ادامه تحصیل در آن وجود دارد کشور کانادا است. علاقه مندان و متقاضیان بسیاری برای تحصیل در کانادا وجود دارد. کانادا جزء کشورهایی که دانشگاه های بسیاری دارد که در سطح جهانی جزء برترین ها بوده و همچنین ۷۳ دانشگاه از آن در ردیف دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته اند. دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به دو زبان فرانسه و انگلیسی را به دانشجویان خود ارائه می کنند. برترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در آن ها در زیر معرفی شده اند.

برترین دانشگاه های کانادا

Simon Fraser University

Dalhousie University

Université de Montreal

Laval University

Universitié de Montreal Ecole Polytechnic

Montréal School of Higher Commercial Studies (HEC Montréal)

University of Alberta

McGill University

University of British Columbia

McMaster University

University of Calgary

Queen’s University

University of Ottawa

University of Guelph

صرفا در رشته های کشاورزی و دامپروری

University of Victoria

University of Toronto

University of Waterloo

معرفی برخی از برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا (McGill University)

برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا در شهر مونترال استان کبک، یک دانشگاه دولتی و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که در سال ۱۸۲۱ میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه حدود ۳۰.۰۰۰ دانشجو، بیش از ۲۰۰۰ کارمند و ۷۳ موسسه پژوهشی است. حدود ۴۵۰۰ دانشجوی بین المللی دارد که از بیش از ۱۵۰ کشور خارجی به این دانشگاه آمده اند و بیش از ۱۵% دانشجویان دانشگاه مک گیل کانادا را به خود اختصاص داده اند. ۳۸% دانشجویان کارشناسی ارشد و ۴۹% دانشجویان دکترای این دانشگاه خارجی هستند. رتبه دانشگاه مک گیل کانادا در رتبه بندی جهانی QS در سال ۲۰۱۵ به ۲۱ رسیده است. شهریه دانشگاه مک گیل کانادا برای دوره کارشناسی ارشد ۷.۸۵۳ دلار می باشد.

پیشنهادی:  دانشگاه ویکتوریا کانادا

برای آگاهی از هزینه ها و انواع بورس های تحصیلی دانشگاه مک گیل کانادا از لینک زیر استفاده کنید.

هزینه تحصیل و بورس دانشگاه مک گیل

دانشگاه مونترال کانادا (Université de Montreal)

برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مونترال یکی از دانشگاه های دولتی شهر مونترال کانادا می باشد که در سال ۱۸۷۸ میلادی تاسیس شده است. حدود ۵۷.۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. زبان اصلی این دانشگاه به زبان فرانسوی است اما خصوصا در دوره های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. شهر مونترال به عنوان بهترین شهر دانشجویی کانادا شناخته شده است. دانشگاه مونترال در رتبه بندی وزارت علوم ایران در ردیف دانشگاه های ممتاز ایران جای گرفته است. رتبه دانشگاه مونترال کانادا در نظام رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۵ به ۸۳ رسیده است. هزینه تحصیل در دانشگاه مونترال برای دانشجویان خارجی در دوره کارشناسی ارشد که به صورت کلاسی و آموزش محور برگزار می شود ۷.۸۵۳ دلار و برای دوره های با پایان نامه ۴۰۷ دلار می باشد. برای دوره دکترا ۷.۰۴۹ دلار و همراه با پایان نامه ۴۰۷ دلار است.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا یکی از قدرتمندترین مراکز پژوهشی و تحقیقاتی است که در سال ۱۸۲۷ میلادی در انتاریو شهر تورنتو کانادا تاسیس شده است. دانشگاه تورنتو چهارمین کتابخانه بزرگ آمریکای شمالی را داشته که بیش از ۱۰ میلیون جلد کتاب در آن وجود دارد. تحقیق راجع به انسولین و سلول های نیادی برای اولین بار در این دانشگاه انجام شد. این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها بیشترین بودجه تحقیقاتی را دریافت می کند. دانشگاه تورنتو در ردیف برترین دانشگاه های دنیا و در رتبه بندی وزارت علوم جزء دانشگاه های ممتاز دسته بندی شده است. رتبه دانشگاه تورنتو کانادا در نظام رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۵ به ۲۰ رسیده است.

پیشنهادی:  تحصیل در کانادا

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)

برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه اتاوا یک دانشگاه دولتی در پایتخت کانادا است که در سال ۱۸۴۸ میلادی تاسیس شده است.  این دانشگاه در حال حاضر بیش از ۴۰.۰۰۰ دانشجو در دوره های مختلف، ۵۰۰۰ کارمند و حدود ۱۸۰.۰۰۰ فارغ التحصیل دارد. دانشگاه اتاوا کانادا سالانه نزدیک به ۶۰ میلیون دلار کمک هزینه . بورس تحصیلی به دانشجویان خود اختصاص می دهد. این دانشگاه بزرگترین مدرسه حقوق در کانادا را دارد. در رتبه بندی وزارت علوم ایران از دانشگاه های دنیا دانشگاه اتاوا در دسته دانشگاه های ممتاز دنیا قرار گرفته است. رتبه دانشگاه تورنتو کانادا در نظام رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۵ به ۲۱۸ رسیده است.

نمونه مدارک اخذ پذیرش انجمن تخصصی تحصیل در خارج