دانشگاه کیوتو – University of Kyoto

۲۱/ مرداد ۱۳۹۴
کانال تلگرام
به این مطلب امتیاز دهید
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

دانشگاه کیوتو که در سال 1897 میلادی تاسیس و پایه گذاری شده است برترین دانشگاه کشور ژاپن و یک دانشگاه دولتی است. این دانشگاه که در شهر کیوتو واقع شده است در حال حاضر 22.000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دارد. بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور دانشگاه کیوتو را به دلیل رتبه خوب این دانشگاه در رتبه بندی های جهانی و ملی انتخاب می کنند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه کیوتو

رتبه در سال 2015

نظام رتبه بندی

36

QS

21

Shanghay

59

Times

همچنین بر اساس رتبه بندی جهانی شانگهای، دانشگاه کیوتو برترین دانشگاه کشور ژاپن و چهل و هفتمین دانشگاه برتر در رشته پزشکی و رتبه این دانشگاه در رشته های مهندسی بین رتبه 100-76 در دنیاست.

تحصیل در دانشگاه کیوتو

دانشکده های دانشگاه کیوتو

دانشکده مطالعات انسانی یکپارچه

دانشکده ادبیات

دانشکده آموزش

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد

دانشکده علوم

دانشکده پزشکی

دانشکده علوم دارویی

دانشکده مهندسی

دانشکده کشاورزی

دانشکده انسان و مطالعات زیست محیطی

دانشکده علوم انرژی

دانشکده مطالعات منطقه آسیا و آفریقا

دانشکده مطالعات پیشرفته یکپارچه در بقای بشر

دانشکده مطالعات زیست محیطی جهانی

 

دانشکده های انسان و مطالعات زیست محیطی،علوم انرژی، مطالعات منطقه آسیا و آفریقا، مطالعات پیشرفته یکپارچه در بقای بشر و دانشکده مطالعات زیست محیطی جهانی مخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند.

دوره کارشناسی دانشگاه های ژاپن چهار سال، کارشناسی ارشد دو سال و دکترا نیز سه سال است. رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی شش سال طول کشیده و شامل 188 واحد درسی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه کیوتو

هزینه های تحصیل در دوره های مختلف تحصیلی بر اساس واحد پول کشور ژاپن یعنی ین لحاظ شده است.

شهریه سالانه

مقاطع تحصیلی

535.800

دانشجویان کارشناسی

535.800

دانشجویان کارشناسی ارشد

804.000

دانشجویان دانشکده حقوق

طبق رویه این دانشگاه، شهریه ها در دو نوبت دریافت می شود. اپریا و اکتبر. شهریه ترم اول در اپریل و شهریه ترم دوم سال در ماه اکتبر دریافت می شود.

حتما بخوانید:  دانشگاه ام آی تی - university of MIT

زبان تحصیل در دانشگاه کیوتو

تحصیل در این دانشگاه به زبان ژاپنی خواهد بود. بنابر این افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند در وهله اول بایستی زبان این کشور را بیاموزند. معمولا افراد در طی حدود شش ماه صحبت کردن به این زبان را فرا می گیرند اما یادگیری خواندن و نوشتن این زبان بسیار مشکل بوده و جز افرادی که از دوران کودکی با این آشنا باشند این مهارت را به خوبی فرا نمی گیرند.

البته برای رشته های فنی و دانشجویان دوره دکترا تسلط به زبان ژاپنی چندان مهم نیست زیرا می توانند با استفاده از منابع انگلیسی مشکلات خود را حل کنند اما برای تحصیل در رشته های علوم انسانی حاما بایستی به زبان ژاپنی تسلط داشت.

یک دوره پانزده هفته ای زبان ژاپنی در ماه های اپریل و اکتبر شروع می شود که دانشجویان می توانند در آن ها شرکت کنند.

اگر دانشجو با دریافت بورس تحصیلی به این کشور رفته باشد می تواند در شش ماه کلاس هاس فشرده زبان ژاپنی شرکت کند اما اگر با هزینه شخصی رفته باشد به دلیل پر هزینه بودن این کلاس ها این امکان برای او مقدور نخواهد بود و بایستی فکر دیگری برای یادگیری این زبان داشته باشد.

دانشگاه کیوتو ژاپن

بورس تحصیلی در ژاپن

بسیاری از دانشجویان با پیگیری می توانند بورس تحصیلی از دانشگاه های ژاپن دریافت کنند. و این به دلیل هزینه زندگی بالای این کشور است. عموما بورس های تحصیلی کشور ژاپن از طریق وزارت فرهنگ و آموزش عالی ایران، وزارت بهداشت، وزارت فرهنگ و علوم در ژاپن و سازمان های غیر دولتی ژاپن مانند شهرداری ها، شرکت های خصوصی و سازمان های خیریه و… ارائه می شود.

خوابگاه های دانشگاه کیوتو

این دانشگاه خوابگاه های بسیاری را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. انواع خوابگاه ها مانند خوابگاه مخصوص دختران، خوابگاه دانشجویان بین المللی و دیگر خوابگاه از این قبیل می باشند. فاصله خوابگاه ها تا دانشگاه بین 15-5 دقیقه و هزینه این خوابگاه ها 400 و یا 700 ین می باشد که بایستی تا روز دهم هر ماه پرداخت شود.

حتما بخوانید:  دانشگاه منچستر انگلستان

خانه های دانشجویی نیز برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان دوره های دکترا و پژوهشی در نظر گرفته شده است. ماه هایی که دانشجویان بین المللی می توانند وارد خانه های دانشجویی شوند ماه های اپریل و اکتبر است. اما دانشجویانی که مدت تحصیلشان در دانشگاه کمتر از یک سال خواهد بود این زمان برای آن ها انعطاف پذیر است. زمان درخواست خوابگاه در ماه های ژانویه و جولای یعنی سه ماه پیش از آمدن به خوابگاه است. این خانه های دانشجویی به اساتید دانشگاه یا کارمندان دانشگاه نیز تعلق می گیرد.

هزینه های زندگی در ژاپن

هزینه های زندگی بر اساس سبک زندگی افراد و بسیاری عوامل دیگر متفاوت خواهد بود. اما اگر بخواهیم هزینه یک زندگی دانشجویی را تخمین بزنیم چیزی حدود 100 هزار ین در ماه صرف هزینه های زندگی در ژاپن خواهد شد که با اضافه شدن هر فرد به این جمع هزینه ها بیشتر خواهد شد.

اجازه کار دانشجویی در ژاپن

دانشجویان بین المللی که قصد کار کردن در ژاپن را دارند بایستی ابتدا از اداره مهاجرت کشور خود این اجازه را دریافت کنند. پس از اخذ این اجازه ابتدا به صورت پاره وقت اجازه کار دارد. تعداد ساعاتی که یک دانشجویان بین المللی در هفته اجازه کار دارند حداکثر 28 ساعت است. در روزهای تعطیل نیز بیش از 8 ساعت در روز اجازه کار ندارند.

 

Web

Tel

http://www.kyoto-u.ac.jp

+81-75-753-7531

روابط عمومی

http://www.kyoto-u.ac.jp/en/education-campus/campus/housing/apartment.html

075-753-2495,2535, 2536

اداره خوابگاه ها

http://www.kyoto-u.ac.jp/en/education-campus/international

075-753-2544, 2244

اداره دانشجویان بین المللی

 

مقالات تخصصی و مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید؛